TIBBİ BİRİMLERİMİZ

Acil servisimiz her an acil servis hekimi hemşire ve sağlık memurları ile hizmet vermektedir. Bu ekip tarafından ilk müdahalesi ve değerlendirilmesi yapılan hastalar, hastalıkları ile ilgili olan uzman hekimlerce zaman kaybı olmadan değerlendirilmektedir.

Evden transport gereken durumlarda hastanemiz 1 adet tam donanımlı ambulans ile hizmet vermektedir. Gerektiği durumlarda ambulansımız ile hasta nakli, Transport küvöz ile yenidoğan bebek nakli yapılabilmektedir.

Acil ünitemizde bir ilk muayene odası, bir müdahale odası ve iki müşahade yatağı ve gerekli tıbbi aletler bulunmaktadır. Acil Servis ünitesi arandığında gerekli iletişim ve mevcut sağlık durumu bilgilerinin acil servis görevlilerine tam olarak aktarılması çok önemlidir.

Özel Medigüneş Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümleri, grubun tüm hastane ve tıp merkezlerinde hasta bakım ve tedavi hizmeti dahilinde her türlü cerrahi girişim için tüm yaş gruplarında girişim öncesi tıbbi değerlendirme, girişim sırasında ve sonrasında ağrı tedavisi ile birlikte anestezi uygulaması ile uğraşmaktadır.

Verilen hizmet girişim öncesi tıbbi değerlendirme ile girişim esnasında ve sonrasında ağrı tedavisi ile yaşamsal sorunlarla başetmeyi içerir. Cerrahi, tanısal veya tedavi edici girişimlerde analjezi, günübirlik cerrahi anestezisi, ağrısız doğum, bebekler ve çocuklarda anestezi, beyin ve omurilik cerrahisi anestezisi bölümün özel ilgi alanı içerisindedir.

Günümüzde beyin ve sinir cerrahisi, bütün dünyada önemi giderek artan bir tıp dalı olarak kabul ediliyor. Nöroşirurji alanında başarıya ulaşmanın temel unsurlarını bilgi birikimi ve teknoloji oluşturuyor. Bunun yanı sıra, nöroşirurjide, branşlar arası yardımlaşma ve sürekli kendini yenileme de büyük önem taşıyor.

Özel Medigüven Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ünitesi, hizmetlerini, dünyadaki gelişmelere paralel olarak yenilediği ileri teknolojik donanımı ve konusunda uzman hekim ve teknik personelle veriyor.

Bu çerçevede bilgisayarlı tomografi cihazı, Radyoloji Ünitesi, Acil Servis, Yoğun Bakım Ünitesi ve modern ameliyathaneler, 24 saat hizmete hazır tutuluyor.

Hastanemiz bünyesinde kozmetik ve estetik alanında uzmanlaşmış dermatolog hekim ve ekibi tarafından son derece gelişmiş lazer cihazları kullanılarak lazer epilasyon, lazerle yüz yenileme, kılcal damar tedavisi, doğumsal leke gibi lekelerin tedavisi yapılmaktadır. Kliniğimizde botoks, kimyasal peeling, lazer tedavileri de başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Sedef hastalığı, Mantar hastalıkları, Egzamalar, Cilt alerjileri, Tırnak hastalıkları, Siğiller, Benler, Saç dökülmeleri, Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi uzman cilt doktoru tarafından yapılmaktadır

Ayrıca Medikal Estetik bölümümüzüde ziyaret edebilirsiniz.

Çocuklarımızın doğumundan itibaren gerekli tüm takipleri ve gerektirdiği anlarda ise tedavileri hem ayaktan olarak polikliniklerimizde hem de yatarak hastanelerimizde yapılabilmektedir. Acil tıbbi durumlarda ise tüm birimlerimizdeki acil servislerimiz çocuklarımıza yeterli müdahalede bulunacak personel ve teçhizata sahiptir.

Bölümün en önemli hedeflerinden biri de anne sütü ile beslenmenin bebeğin gelişimindeki önemini unutturmamaktır. Bu yüzden, tüm bebeklerimizin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda tüm hemşire ve hekimlerimiz çaba gösterilirken, kadın hastalıkları ve doğum bölümünden de destek alınmaktadır. Ayrıca, tüm yenidoğan bebeklerimizden topuktan kan alınarak fenilketonüri ve hipotiroidi taraması yapılmaktadır.

Genel dahiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girmektedir. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hiper tansiyon, mide-bağırsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıklar gibi çok geniş bir skalayı kapsar.

Hastanemizde genel dahiliye hizmeti, iç hastalıkları uzmanları tarafından 24 saat süre ile verilmektedir. Ayrıca dahiliye branşı kapsamında ayakta muayene, yatarak takip ve tedavi, acil servis ve check-up bulunmaktadır.

Boyun, sırt, bel ve diz ağrılarının, Omurga ve eklem kireçlenmelerinin, Boyun ve bel fıtığının, Omuz ve dirsek ağrılarının ve kısıtlılığının, Kulunç ve kas gerginliğinin tedavisi

Yüksek teknolojili cihazlarla ve steril ortamlarda yapılmaktadır.

FİZİK TEDAVİ KLİNİĞİMİZDE ayrıca uzman fizyoterapistlerimiz tarafından; Kırık iyileşmesi, Kalça-diz protezi, Diz artroskopisi sonrası

ortopedik rehabilitasyon tedavileri ve Yüz felci, İnme, Kafa travması sonrası

Nörolojik rehabilitasyon tedavileri özenle uygulanmaktadır.Kliniğimizde,kemik erimesi teşhis-tedavi ve takibi yapılmaktadır.

Genel Cerrahi Bölümü hafta içinde her gün meme ve Endokrin Cerrahisi (Tiroid, paratiroid, böbrek üstü bezi), Hepatopankreatabilier Cerrahi ( Karaciğer, Safra kesesi ve yolları, pankreas hastalıkları) Gastrointestinal sistem cerrahi (Mide, ince – kalın barsak hastalıkları ve anüs hastalıkları), Laparoskopik Cerrahi ve Fıtık Cerrahisi konularında hizmet sunmaktadır.

Kilo verme ve kilo kontrol programı, Kilo alma ve koruma programı, Diyabetes Mellitus(şeker) hastalığında beslenme, Gebelikte beslenme, Emzirme döneminde beslenme, Hipertansiyonda beslenme, Kalp damar hastalıklarında beslenme, Tiroid hastalıklarında beslenme, Polikistik overde beslenme, Menopoz döneminde beslenme, Adölesan(ergen) beslenmesi, Bebeklik,çocukluk,ergenlik döneminde sağlıklı beslenme, Karaciğer hastalıklarında tıbbi beslenme, Böbrek hastalıklarında tıbbi beslenme,Romatizma ve gut hastalığında tıbbi beslenme, Çocukluk çağı şişmanlığı ·Mide-barsak hastalıklarında beslenme

*KENDİNİZE BİR İYİLİK YAPIN,SAĞLIKLI OLMAK İÇİN SAĞLIKLI BESLENİN..

Göğüs hastalıkları birimimizde; Bronşit, Soğuk algınlığı, Tüberküloz( verem), Akciğer kanseri, Astım, Alerji testi, Solunum fonksiyonu testi, Bronkozkopi cihazıyla akciğerlerin kontrolü ve Sağlıklı bir yaşam için Sigara bırakmada yardım edilmektedir.

Hastanemizde; Çocuklara özel göz ölçüm cihazlarıyla erken dönemde göz tembelliği tanı ve tedavisi, Fako yöntemiyle Katarakt ameliyatları, Göz sinir analizi cihazıyla göz tansiyonunun hasar oluşturmadan tespit ve takibi, Göz tansiyonuna özel SLT laser ile laser tedavisi, Şaşılık ameliyatları Argon Lazer ve Yag Lazer uygulamaları, Göz anjiyosu, Görme alanı, Göz kapak ameliyatları, Göz yaşı kanal ameliyatları, Diyabetik hastaların; göz hastalıklarının takibi ve tedavisi, Göz retina analiz cihazıyla retina hastalıklarının tanı ve tedavisi yapılmaktadır

Ağrısız doğum, Laparoskopi (kapalı) ameliyatlar, Hamilelik ve doğum sonrası takip, Jinekolojik hastalıkların tedavisi ve ameliyatları, Hamilelikte 2li,3lü ve 4lü tarama testleri, Kısırlık ve tüp bebek tedavisi, Yüksek teknolojiye sahip 4 boyutlu,renkli ultrasonografi cihaz ile bebeğinizin anne karnındakigelişimini daha net görebilme ve takip edebilme imkanı, Özel günlerinizdeki ağrılarınızın ve düzensizliklerinizin tedavisi ve giderilmesi, Menapoz dönemiyle ilgili her türlü şikayet ve rahatsızlıkların tedavisi

Kroner yoğun bakım (24 saat acil hizmet verilmektedir), Tansiyon Holteri, Ritm Holteri, Kalp Ekokardiyografisi, Eforlu EKG

Kardiyoloji kliniğimizde, klinik kardiyovasküler hastalıkların ayakta veya yatarak takibi yanında (poliklinik ve servis hizmetleri), girişimci kardiyoloji kliniği (anjiyografi, koroner, periferik damarların girişimsel tedavisi), pacemakerimplantasyonu (kalp pili takılması), non-invazif tanı üniteleri (ritm ve tansiyon holteri, ekokardiyografi laboratuarı, efor testi, eforlu talyum testi) hastanemizde bulunmaktadır.

Koroner bypass cerrahisi • Kalp kapaklarının değişim ve onarım cerrahisi • Doğuştan olan kalp hastalıklarının cerrahisi • Periferik damar hastalıkları cerrahisi • Boyun damarı (carotis arter) cerrahisi • Aort cerrahisi, EVAR-TEVAR (aort anevrizmalarının endovasküler yöntemlerle onarımı) • Pulmoner tromboendarterektomi (akciğer damarındaki pıhtı oluşumunun cerrahi metod ile çıkarılması) • Torakal ve lomber sempatektomi (Burger ve Raynaud hastalığında, ayrıca el ve ayakların aşırı terlemesi ile seyreden hastalıklarda) • Varis tedavisi (lazer, skleroterapi, köpük tedavisi, radyofrekans, cerrahi tedavisi)

Hastanemizde; Endoskopik KBB muayenesi, İşitme Laboratuvarı, Pürton odyometri, Akustik emisyon (yeni doğandan itibaren çocuklarda işitme kaybı testi), Timpanametri, Başdönmesi ve denge hastalıkları, Ses kısıklığı tanı ve tedavisi, Endoskopik sinüs cerrahisi, Radyofrekans teknolojisi ile bademcik ve geniz eti ameliyatı, Tüm KBB ameliyatları yapılmaktadır.

Hastanemizde, Alzheimer hastalığı ve tedavisi, Bayılmanın nedenleri ve tedavisi, Baş ağrısı ve baş dönmesi, Bellek kaybı(Amnezi), Beyin felci, Demans (bunama), Epilepsi(sara) hastalığı, Gerilim tipi başağrısı, Glioma(beyin tümörü), Huzursuz bacak sendromu, Kas hastalıkları, Migren hastalığı, İnme (felç), Öğrenme bozukluğu(disleksi), Vertigo (Baş dönmesi, Parkinson hastalığı, Nöropatik ağrılar ve tedavileri yapılmaktadır.

Hastanemizde; Diz ağrısı, Bel ağrısı, Eklem ağrıları, Artoskopik (kapalı) olarak menüsküs yırtığı ve hastalıkları, Osteoporoz teşhis ve tedavisi, Kalça ve dizde protez ameliyatları ve kırık-çıkık tedavilerine çözüm bulunmaktadır.

Yüz şekil bozuklukları - Asimetriler, doğumsal kitleler, nadir yüz yarıkları, Yarık dudak-damak, Kraniofasiyal - maksillofasiyal anomaliler (ör: çene, yüz ve kafa kemikleri şekil bozuklukları, düzensizlikleri, eksiklikleri, Ortognatik cerrahi (Çene kapanma bozuklukları), Kulak kepçesi yokluğu, kepçe kulak ve diğer şekil bozukluklar, Burun defektleri, tümörleri, kopmaları, Tükrük bezi problemleri, Doğumsal tümör, nevüs (ben), kitleler, damar malformasyonları, hemanjiomlar, Yüzün kemik ve yumuşak doku travmaları, Maksillofasiyal cerrahi (Trafik kazası, tümör ve diğer nedenlerle olan kemik, defektleri-kırıkları-şekil ve fonksiyon bozuklukları, çene cerrahisi, Baş-boyun tümörleri ve bunların defektlerinin onarımları, Meme yokluğu, asimetrisi veya fazla meme dokusu, Kanser sonrası meme rekonstrüksiyonu, Jinekomasti (Erkekte büyük meme), Genital organların doğumsal anomalileri..... Devamı için tıklayın

İdrar yapma ve idrar kaçırma şikayetleri, Böbrek ve idrar yolu taşları, Erkek üreme sorunları, Cinsel iktidarsızlık şikayetleri, Sünnet, Prostat, mesane, böbrek ve erkek üreme sistemi hastalıklarıyla ilgili şikayetlerin giderilmesi

Laboratuvarımızda yapılan tetkikler: Biyokimya, mikrobiyolojik testler, seroloji, immunoloji, hematoloji ve hormon testleridir. Çok spesifik testler içinde konusunda uzmanlaşmış laboratuarlardan hizmet satın alınmaktadır.

Hastanemizde yüksek kalitede görüntüleme hizmeti sunmak amacı ile 2 adet (MR) magnetik rezonans, bilgisayarlı spiral tomografi ( 0.5 mm'lik 64 kesit alabilen) , mamografi, 2 adet digital direkt röntgen, 4 adet renkli doppler ultrasonografi, 1 adet efor ünitesi gibi cihazlardan alınan imajlar, dijital ortamda (PACS) tüm hekimlerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Beynin elektriksel etkinliğinin değerlendirilmesi amacıyla yapılan bir işlemdir. Beyin dokusunda yer alan sinir hücrelerine ilişkin elektriksel sinyaller kafatası üzerindeki saçlı deriye iletilirler. Bu sinyaller kafa derisinin belirli bölgelerine yerleştirilen elektrotlarla bilgisayara aktarılır. İletilen sinyaller bu konuda eğitim almış Nöroloji uzmanı hekimi tarafından değerlendirilir. Nöroloji uzmanlarımız ve teknisyeni tarafından yapılmaktadır.

AmeliyathanelerimizAnestezi Yoğun BakımKVC Yoğun BakımCerrahi Yoğun BakımDahili Yoğun BakımErişkin Yoğun BakımKoroner Yoğun BakımYenidoğan Yoğun BakımDahili ve Cerrahi yataklı servislerGöz LazerOdyometri