Çocuk Sağlığı

          Çocuk sağlığı kliniğimiz 0-15 yaşına kadar hem ayakta hem de yatarak tüm hastalıkların teşhis ve tedavisini gerçekleştirmektedir.

          Bebeklerin doğumundan itibaren düzenli takipleri uzman hekimlerimiz ve deneyimli personelimizce izlenmektedir.

          Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğimizde, çocuklara koruyucu sağlık hizmetleriyle birlikte hastalıkların erken tanı ve tedavisi hizmetleri sunulması amaçlanmaktadır. Ayrıca anne sütü ile beslenmenin bebeğin gelişimindeki önemli rolünü unutturmamak da kliniğimizdeki en önemli hedeflerden bir tanesidir.

          Bebek dostu olan hastahanemizde, bebeklerin fizyolojik gelişimlerini sağlıklı olarak devam ettirebilmeleri amacıyla bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda ailelere anne sütünün önemi anlatılmakta, kadın hastalıkları ve doğum kliniği de dahil olmak üzere bu konuda tüm hemşire ve hekimlerimiz çaba göstermektedir.

          Ayrıca uzman kadromuz ile 24 saat sürekli I., II., ve III. düzey bakımın verildiği bir Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz mevcuttur. Yenidoğan yoğun bakım ünitemiz 25. gebelik haftasından itibaren doğan, yüksek riskli bebeklere yoğun bakım desteği sağlamaktadır.Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, erken doğan bebeklerin olası sorunlarına uygun çözümler sunmak için çok önemlidir

EKİBİMİZ

Uzm.Dr.Zehra TİRYAKİ
Uzm.Dr.Gökberk Ural GÖKPINAR
Uzm.Dr.Gökberk Ural GÖKPINAR
Uzm.Dr.Sabri BOYACI

Diğer Birimler

Scroll to Top