Doçent Doktor Yücel Özen, Medigüneş’te hasta kabulüne başladı

Salihli’nin Kalp Merkezi Hastanesi olması yönünde önemli başarılara imza atan Medigüneş Hastanesi, 20 binden fazla kalp ve damar ameliyatı gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doçent Doktor Yücel Özen’i güçlü ve dinamik hekim kadrosuna dahil etti.

“20 bin kalp ve damar ameliyatı yaptı”

Salihli Özel Medigüneş Hastanesi Kalp Merkezi’nde göreve başlayıp, hasta kabulüne başlayan Doç.Dr.Yücel Özen, 1998 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2003 yılında Koşuyolu Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık eğitimini tamamlayan Doç.Dr.Özen, 2003-2006 tarihleri arasında Koşuyolu Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kalp cerrahi uzmanı olarak görev yaptı. 2007-2013 tarihleri arasında çeşitli özel hastanelerde klinik şefi olarak görev yapan Doç.Dr.Özen, 2016 yılında Koşuyolu Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doçent oldu. 2013 ve 2017 yıllarında Koşuyolu Kalp Hastanesinde kalp nakli ve yapay kalp ekibinde koordinatör olarak çalışan Doç.Dr.Özen, 30’dan fazla kalp nakli ve 100’den fazla da yapay kalp ameliyatına aktif olarak katıldı. E Sancaktepe İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bölüm başkanlığı yapan ve 128 sertifikası olan Doç.Dr.Özen’in 20 binden fazla kalp ve damar ameliyatı yaptığı öğrenildi.

“Sağlıkta yüksek kalitenin adresi haline geldik”

“Hastanemiz bölgemizde kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi olarak en iyi yoğun bakım şartlarına sahiptir” diyen Özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Seçkin Meriçeli ”Özellikle Kalp Damar cerrahisi yoğun bakımımız hastane içerisinde yapılan denetimlerde de sürekli en üst düzey standartlarını sağlamakta ve bu sebeple de başarısından dolayı takdir edilmektedir. Çağdaş hastane yönetimi anlayışıyla yönetilen ve sağlıkta yüksek kalitenin adresi haline gelen hastanemiz sağlıklı yarınlar için hastalarına her zaman daha iyisini sunmak amacıyla yoluna devam ederek, Salihli halkına kaliteli ve güzel koşullarda hizmet sunmak ve ekibimiz ile marka şehrimize yakışan güvenilir ve referans merkez olmak en büyük amacımızdır. Aramıza yeni katılan hekimimize görev hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Scroll to Top