Ortopedi ve Travmatoloji

          Medigüneş Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği, kas ve iskelet sisteminde oluşan hastalıkların tanı ve tedavisinin yanı sıra yaralanmalardan ve kazalardan oluşan vücut hasarlarını cerrahi müdahalelerle düzeltmeyi amaçlamaktadır.

         Günümüzde teknolojik imkanların artmasıyla birlikte özellikle artroskopik ve protez  ameliyatları, insanların yaşam konforlarını arttırmaktadır.

         Özellikle kalça ve diz protezleri ameliyatları kliniğimizde tecrübeli hekimlerimiz tarafından yapılmakta ve hastalarımız ameliyat olduktan bir gün sonra yürüyebilmektedir.

         Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğimizde 24 saat kesintisiz teşhis ve tedavi hizmetleri sunulmaktadır.

Kliniğimizde ortopedi ve travmoloji alanında yapılan işlemler

Atroskopik yöntemle yapılan ameliyatlar

Artroskopi; eklemlerin içini küçük kesiler aracılığıyla görebilmeyi sağlayan ve aynı anda tedavi olanağı veren yöntemdir.

  • Menisküs Yırtıkları: Dizde ani bir dönme veya tekrarlayan eğilip kalkmalar menüsküs yırtığına neden olabilir. Bu durum dizde ağrı ve şişliğe yol açabilir. Aynı zamanda dizden ses gelmeye ve kitlenmeye neden olabilir. Tedavide artroskopik tamir. Yırtığın yerine göre menüsküs çıkarılabilir veya dikilebilir.

  • Bağ Yırtıkları: Özellikle ön çapraz ve iç yan bağlarda yaralanma ile karşılaşılır. Tedavide artroskopik bağ tamiri yapılır.

  • Kıkırdak Aşınması: Darbe veya yaşlanma sonucu eklem kıkırdağında zedelenme olabilir. Bazen kopan kıkırdak parçası eklem içinde serbest olarak dolaşabilir. Buna “eklem faresi” denir. Tedaviyle artroskopik olarak kıkırdağın tekrar kanlanması sağlanır.

  • Bankart: Omuz çıkıklarında bankart tamiri, labial yırtık tamiri ve rotator cuff tamiri işlemleri gerçekleşmektedir.

Kalça veya Diz Eklem Protezleri:

          Kalça ve diz kireçlenmelerinde protez, revizyonlar, tibial osteotomi işlemleri gerçekleşmektedir.

Travma Cerrahisi:

          Kırıklar, çıkıklar, kas-tendon yırtık ve kopmalarının tedavisi gerçekleşmektedir.

Pediatrik Ortopedi:

         Doğumsal kalça çıkıklığı, çarpık ayak, doğumsal deformiteler, düz tabanlık, tümörler, kırıkların tedavisi gerçekleşmektedir.

Ayak Cerrahisi:

         Tırnak batması, ayak parmak deformiteleri, kırıklar gerçekleşmektedir.

EKİBİMİZ

Op.Dr.Çetin SÖZAL
Opr.Dr.Ferdi Dönmez
Op.Dr.Ferdi DÖNMEZ

Diğer Birimler

Scroll to Top