Böbrek taşından, Medigüneş’te kurtuldu

Böbrek kanalı içindeki 15 milimetrelik taş nedeniyle sağlık sorunları yaşayan genç, böbrek taşından Salihli Özel Medigüneş Hastanesi’nde kurtuldu.
Salihli’de yaşayan Selahattin Üzen, şiddetli ağrı ve idrar yaparken zorluk şikayetiyle Özel Medigüneş Hastanesi Üroloji Uzmanı Op.Dr.Teoman Cüneyt Karataş’a başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda Üzen’in böbrek kanalı içinde 15 milimetre taş tespit edildi. Hastanın böbrek kanalındaki taş Op.Dr.Karataş ve ekibinin Flexible URS yöntemi ile başarılı operasyonla kırıldı. Op.Dr.Karataş “Hastamızın böbrek kanalı içindeki 15 milimetrelik taşı, Flexible URS yöntemi ile kırdık. Hastamız hem taştan, hem de ağrılarından kurtulup, sağlığına kavuştu. Kendilerine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum” dedi.

“Sağlığınızı ihmal etmeyin”

Böbrek taşı sorununun ihmale gelmeyeceğinin altını çizen Op. Dr. Teoman Cüneyt Karataş “Tedaviyi ertelemek doğru değil. Böbrek taşının kısa sürede tedavisi mümkün. Eğer ihmal edilirse zaman içinde böbrek çalışmamaya başlayabilir, hasta böbreğini kaybedebilir. Hem böbrek taşı oluşmaması hem de oluşan taşların henüz küçükken vücuttan kolaylıkla atılması için herkese bol su içmelerini öneriyorum. Böbrek taşının varlığından şüphelendikleri, ağrı hissettikleri ya da idrar yollarıyla ilgili sorunlar yaşadıkları durumlarda da mutlaka bir üroloji uzmanına başvursunlar” diye konuştu.

“Sıcak havalarda idrar rengi açık olacak şekilde sıvı alınması böbrek taş oluşumunu azaltır” diyen Op.Dr.Karataş “Bobrek ve idrar kanallarında, idrar torbasında yer alan tasların tedavisi yıllar icerisinde teknolojideki gelis?melere paralel olarak cok daha pratik ve kolay uygulanabilen, hastaların hayat kalitesini cok az etkileyen yontemler ile etkili, emniyetli bir ozellik kazanmıstır. Hastanede cok az kalmayı gerektiren bu tedavi yontemi sayesinde hastalar is ve sosyal hayatlarına cok kısa sure icerisinde donebilmektedir” dedi.

Scroll to Top