Şehit annesi Medigüneş’te gözlerinden katarak ameliyatı oldu

1992 yılında Siirt’in Eruh ilçesi Dikboğaz karakolunda terörle mücadelede şehit olan Hüseyin Arı’nın annesi Rahime Arı, Salihli Özel Medigüneş Hastanesi’nde her iki gözünden katarak ameliyatı olarak sağlığına kavuştu.
Salihli’nin Yılmaz Mahallesinde yaşayan şehit annesi Rahime Arı, her iki gözündeki az görme, ışığa karşı hassasiyet şikayeti ile Özel Medigüneş Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Seçkin Meriçeli’ye başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikler sonrasında şehit annesinin her iki göz de katarak olduğu tespit edildi. Şehit Annesi Rahime Arı gerçekleştirilen fakoemülsifikasyon yöntemiyle başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

“Şehit aileleri bize şehitlerimizin emanetidir”

Şehit Annesi Rahime Arı’nın kendilerine emanet olduğunu belirten Op.Dr.Seçkin Meriçeli, “Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin huzuru için seve seve canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin geride bıraktığı kutsal emanetleri olan ailelerine ne kadar hizmet etsek azdır, bu teyzemiz oğlunun bizlere emanetidir. Bundan sonraki hayatında sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Salihli Özel Medigüneş Hastanesi’nde sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu anlatan, şehit annesi Rahime Arı ise “İki gözümde az görme mevcuttu, doktorumun yönlendirmesiyle 2 gözümden belli aralıklarla ameliyatımı oldum” dedi. Bu süreçte kendisi ile çok yakından ilgilenildiğini söyleyen Arı “Sağlığıma hemen kavuştum. Beni sağlığıma kavuşturan doktorum Op.Dr.Seçkin Meriçeli’ye,buradaki herkes bizlerle çok ilgilendi. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Scroll to Top