Eliz bebek MEDİGÜNEŞTE te hayata tutundu

Manisa merkezde ikamet eden Sevil-Halil Türk çiftinin 24 haftalıkken 890 gram ağırlığında dünyaya gelen ve ismini Eliz Sara verdikleri bebekleri, özel Salihli Medigüneş Hastanesi nde hayata tutundu.

Riskli gebelik nedeniyle Manisa dan Salihli Medigüneş Hastanesine tedavi için gelen 7 yaşındaki 1 çocuk annesi Sevil Türk(31), 24 haftalıkken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Süleyman Portakal tarafından gerçekleştirilen operasyonla, sezeryan ameliyatı ile 890 gram ağırlığındaki Eliz Sara bebeği dünyaya getirdi. Erken doğum nedeniyle tedavi görmesi gereken Eliz Sara bebek Medigüneş Hastanesi 3.seviye yeni doğan yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

 

Medigüneş Hastanesi çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları Dr.Zehra Tiryaki, Dr.Sabri Boyacı ve Dr.Şakir Apaydın kontrolünde işleyen tedavi sürecinin ise 80 gün sürdüğünü ifade eden Dr.Apaydın, Eliz Sara bebeğin 2 kilo 100 gram ağırlığında sağlıklı olarak taburcu edildiğini söyledi. Dr.Apaydın önemli olan bebeği sağlıklı bir şekilde yaşatmaktı. Bizde hastane olarak bunu gerçekleştirdik” dedi.
80 günlük tedavi sürecinin ardından Eliz Sara bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden baba Halil Türk ise Daha önce tedavi için özel Mediigüneş Hastanesine gelip, sağlığıma kavuştum. Şimdi de 24 haftalık bebeğimi 80 günlük tedavinin ardından, sağlık bir şekilde bize teslim ettiler. Bizlere bu duyguyu yaşatan özel Medigüneş Hastanesi doktorları ve personeline çok teşekkür ediyorum. özel Medigüneş Hastanesi yeni doğan yoğun bakım ünitesinin erken doğum yapan diğer annelere de ümit olacaktır. Kendilerine bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

80 günlük tedavinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu olan Eliz Sara bebeği ziyaret eden özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli de anne Sevil ve baba Halil Türk e geçmiş olsun dileklerini iletirken, Eliz Sara bebeğe de uzun ömür diledi.

Kaynak: salihlisektorgazetesi.com  

Scroll to Top