ENDOSKOPİK YÖNTEMLE KULAK ZARI YAMASI – ENDOSKOPİK TİMPANOPLASTİ

ENDOSKOPİK YÖNTEMLE KULAK ZARI YAMASI – ENDOSKOPİK TİMPANOPLASTİ

Kulak zarı deliği, işitme azlığı ve kulak akıntısı nedenlerinin sık denenidir. Hastada yaşam kalitesini ciddi olarak azaltabilen bu durumu kalıcı işitme kaybı oluşturmasının yanında kontrol edilmezse kolestatom gibi kulakta ciddi enfeksiyonlara neden olabilmektedir.

Kulak zarı deliği yama ameliyatı birçok yöntemle yapılabilmektedir. Sıklıkla mikroskop yardımıyla yapılan bu ameliyat kliniğimizde endoskopik yöntemle yapılmaktadır. Endoskopik timpanoplasti ile daha geniş bakış açısı sağlanır, ameliyat kulak zarı arkasından kesi olmaksızın yapılabilir. Bu durum ameliyat sonrası iyileşme sürecinin kısalmasını ve daha konforlu bir ameliyat süreci sağlar.

Endoskopik timpanoplastide özel olarak kulak için üretilmiş 2.7 mm çata kulak teleskopları ve özel kulak cerrahisi ekipmanları kullanılır. Başarı uygun hasta seçimiyle ve cerrahi tecrübemizle en üst seviyededir. Endoskopların geniş ve açılı görüş alanlara sahip olması nedeniyle, mikroskop altında görüntülenemeyen birçok derin ve kuytuda kalmış bölgelere ulaşmak mümkündür. Kulak ameliyatlarında endoskop kullanımı anatomik yapıların mükemmel görüntülemesini, orta kulaktaki hastalığın daha net anlaşılmasını sağladığı için sağlam dokulara zarar vermeden hastalık etkenine direkt olarak ulaşma imkanı vermektedir.

Kulak Burun ve Boğaz hastalıkları kliniğimize bekliyoruz

Scroll to Top