Anjio Anjiyo

Medigüneş 5 bininci anjiyosunu yaptı

Sağlıklı kalpler için yola çıkıp, 2 yıl önce Koroner Anjiyografi ünitesini hizmete açan Salihli Özel Medigüneş Hastanesi, 5 bininci anjiyosunu yaptı.

Güçlü hekim kadrosu ile Salihli ve bölgesine hizmet veren Özel Medigüneş Hastanesi, vatandaşları sağlığına kavuşturmaya devam ediyor. Şubat 2017 yılında hizmet ağını genişletip Koroner Anjiyografi ünitesini hizmete açan Medigüneş Hastanesi, geride kalan 2 yıllık süreçte 5 bin anjiyografi işlemi gerçekleştirip, 5 bin kişiyi hayata bağladı. Anjiyografi işlemleri ise Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hüseyin Tunar ve profesyonel ekip arkadaşları ile birlikte gerçekleştirildi.

“5 bin kişi hayata bağlandı”

Koroner Anjiyografi Ünitesi’nin 7 günü 24 saat hizmet verdiğini ifade eden Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hüseyin Tunar “Çoğunluğunu kalp krizi vakaları gibi yüksek riskli hasta grubunun oluşturduğu yaşları 18 ila 95 arasında değişen 5000 hasta ünitemiz de anjiyografi, balon ve ilaç kaplı stent tedavileri ile sağlığına kavuşmuştur. Kliniğimizde koroner anjiyografi yapılmaya başlandıktan sonra ilimizden ve çevre ilçelerden gelen kalp krizi vakalarına günün her saatinde, kısa sürede müdahale edilmektedir. Bu da hastalarımızın hem kalp krizinden ölüm oranlarını hem de sonrasında gelişen kalp yetmezliği oranlarını ve bunlara bağlı uzun dönem sorunları ciddi olarak düşürmüştür” dedi.

“Anjiyo, bilekten veya kasıktan yapılmaktadır”

Dr.Tunar konuşmasına şöyle devam etti “Özel Medigüneş Hastanesi Kardiyoloji kliniği ve Koroner Anjiyografi ünitesinde günlük yaklaşık 10 hastaya bilekten veya kasıktan koroner anjiyografi yapılmaktadır. Bu hastalarında damar yapısına göre, tıbben gerekliliği olanlara aynı seansta balon ve ilaç kaplı stent işlemi yapılmaktadır. Tıbbi malzeme çeşitliliği ve stoğu açısından çevre illerdeki anjiyografi ünitelerinden oldukça ileride olan ünitemizde, birçok yaygın damar hastası ve çatal damar (bifurkasyon) hastası koroner bypass işlemine gerek kalmadan tedavi edilebilmiştir”
5 bininci anjiyonun Demirci ilçesinde yaşayan 66 yaşındaki Şehri Dalkılıç’a yapıldığını belirten Dr.Tunar “Hastamız 112 ambulans aracılığı ile Demirci’den hastanemize sevk edildi. Göğüs ağrısı çarpıntı şikayeti ile hastanemize gelen Dalkılıç, yapılan anjiyo ile sağlığına kavuştu ve taburcu edildi” dedi.

Kaynak: Sektör Gazetesi

Scroll to Top