Medigüneş, Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi’ni hizmete açtı

Salihli ve Bölgesi için önemli ihtiyaçlardan bir tanesi olan 3. seviye (üst düzey) Anestezi Yoğun Bakım İhtiyacı özel Medigüneş Hastanesi nin yaptığı yeni yatırımlarla gideriliyor. Yaklaşık 6 ay sürede tamamlanan Anestezi Yoğun Bakım ünitesi 12 yataklı olarak bölge halkının hizmetine girdi.


Konu hakkında bilgi veren özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli ; Hastanemiz açıldığından beri sağlık hizmetinin hem teknolojik olarak üst seviyede hem de bilimsel doktrinlerden ödün vermeden devam ettirme çabasındadır. Bu tarz üniteler; Teknolojik olarak bir çok tıbbi cihazı barındırdığı için Kurulumu ve işletmesi zor olan ünitelerdir. Günümüz ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak İleri teknolojiye sahip modern cihazlarla donatılan ünitede her türlü müdahalelerin yapılabilecektir. ünitemiz, 3.basamak yoğun bakım standartlarında olması gereken her türlü tıbbi ekipman ve 24 saat tam kadro çalışan personeliyle hizmet vermektedir. ” dedi.

Meriçeli Mayıs ayından beri yoğun bakım ünitemiz iç ege bölgesinde büyük bir eksikliği gidermiştir. ünitemiz 112 acil servis kanalıyla veya diğer bölge hastanelerinden sevkler yapılarak gelen hastalar tedavi olma olanakları sağlanmıştır. önemli bir trafik akış noktasında bulunan Salihli ilçemizde meydana gelen trafik kazaları neticesinde yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların ileri yaşam destek ünitesi ihtiyaçları giderilmiştir.12 hasta yatağı 12 ventilatör ve diğer teknolojik cihazlarla yoğun bakım ünitemiz inşaatı ile birlikte yaklaşık 3.500.000tl ye hizmete girmiştir.

 

Yoğun bakımda yatan hastalardan tedavi süreçleri boyunca hiçbir ek ücret talep etmeden tamamen SGK kanalıyla yapılmaktadır. çağın gerektirdiği imkânlar kullanılarak her türlü yoğun bakım sağlık hizmetinin verilebildiği, yoğun bakım standartlarını üst düzeye taşırken, halkımıza en iyi sağlık hizmetini verme çabamız istek ve gayretle artarak devam edecektir. Böyle bir ünitenin Salihli ve çevre Halkına hayırlı olmasını temenni ederiz.”

 

Kaynak: salihlisektorgazetesi.com  

Scroll to Top