Medigüneş’te iletişim semineri

Salihli Özel Medigüneş Hastanesi “Sağlık Güven İster” sloganıyla çıktığı sağlık yolculuğunda yeniliklere öncülük etmek amacıyla bünyesinde çalışan personeline yönelik ‘Hasta ve Hasta Yakınları ile Bütünleşik İletişim yaklaşımları’ başlıklı eğitim semineri düzenledi.

Özel Medigüneş Hastanesi çalışan bölüm sorumluları personeline sağlık sisteminde hastalarla yaşanan iletişim sorunlarını en aza indirmek, hasta ve sağlık çalışanı iletişiminin daha kaliteli ve etkinliğini artırabilmek adına düzenlenen seminerde doğru iletişimin kişilerarası ilişkilerdeki önemi farklı ve etkili tekniklerle anlatıldı. Hasta ve yakınları ile iletişim, stres ve öfke kontrolü, etkili iletişim becerileri, ekip çalışması ve motivasyon, kurum kültürü ve aidiyet bilinci konularını içeren 6 saatlik eğitim, sektörün lider kuruluşlarından Focus Yaşam Akademisi bünyesinde konunun uzmanı U.Okan Güvendiren tarafından verildi.


Seminerde Güvendiren, etkili iletişim becerileri, empati yapma, iletişimin hasta ve çalışan memnuniyetindeki etkisi, hasta ile doğru iletişim kurma ve hastaların psikolojik durumunun göz önünde bulundurularak nasıl davranılması gerektiği konularıyla ilgili bilgiler verildi. Seminerde ayrıca uygulamalı eğitimler verilerek, aynı olayın farklı insanlar tarafından farklı algılanabileceği, hastane ortamında hasta ve yakınları ile iletişim esnasında buna dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.


Özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op Dr.Seçkin Meriçeli eğitimden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu tarz seminerlerin amacı iletişim sorunlarını en aza indirmek olduğunu vurgu yaparak “Hasta memnuniyeti arttırarak hastaya uygulanacak tedavinin etkinliğini arttırmaktır. İnsan faktörünün olduğu tüm hizmet alanlarında olduğu gibi sağlık hizmet sunumunda da hizmeti talep edende, hizmeti veren kuruluşlar arasında da zaman zaman sıkıntılar yaşandığı ve bundan sonrada yaşanabileceği bir gerçektir. Bunları en aza indirmek ancak karşılıklı anlayış ve eğitim ile mümkündür. İşte bu noktada zaman zaman böyle eğitim seminerleri ile bu gibi durumları en aza indirmek adına düzenlenen seminere katılan personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Sektör Gazetesi

Scroll to Top