Özel MediGüven adını “MEDİGÜNEŞ” olarak değiştirdi

Salihli de sağlıkta güven kazanan özel Medigüven Hastanesi, yoluna özel Medigüneş olarak devam edecek.

 

Salihli de “Sağlık güven ister” sloganı ile 2010 yılında hizmete açılan, uzman kadrosu ve modern cihazlarıyla bölge halkına hizmet veren özel Medigüven Hastanesi, adını özel Medigüneş olarak değiştirdi.

 

 

 

İsim davasını kaybettik”

 

özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli özel Medigüven Hastanesi ile Ankara Güven Hastanesi nin isim benzerliğinden dolayı Güven Hastanesi Mayıs 2012 yılında Türkiye Cumhuriyeti Ankara 1.Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesine hastanemizin ismi hakkında telif hakkı davası açmıştır. Mart 2014 tarihinde aynı mahkemenin vermiş olduğu 2014/79 nolu karara göre hastanemiz isim davasını kaybetmiştir” dedi.

 

Medigüneş ismini anket belirledi”

 

Op.Dr.Meriçeli Şirketimiz olarak mahkemenin vermiş olduğu karar Türkiye Cumhuriyeti Yargıtay 11.Hukuk Dairesine taşınmıştır. Fakat Yargıtay ın esas no 2014/11350, karar no 2015/7967 ile Yargıtay ilgili Hukuk Dairesi temyiz itirazlarımızın reddine karar vermiştir. Yargıtay ın bu kararı üzerine hastanemizin isminin değiştirilmesi sonucunu ortaya çıkmıştır. Hastanemiz tüm çalışanlarımıza hastanemizin yeni isminin ne olması ile ilgili anket düzenlenmiştir. Bu anket sonucuna göre en çok oyu alan ve yönetimimiz tarafından kabul edilen özel Medigüneş Hastanesi ismi uygun bulunmuştur” dedi.

 

3. seviye yenidoğan yoğun bakım ünitemiz açıldı”

 

Başhekim Meriçeli Aralık 2010 yılında 10 doktor ortaklı olarak kurulan hastanemiz aynı ortaklık yapısında ve mevcut aynı kadromuzla bölge halkımızın layık olduğu en kaliteli, en teknolojik cihazlarla sağlık hizmetini sunmaya devam edecektir. Yeni ismimizin hastanemize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Başhekim Op.Dr.Meriçeli, yeni isim adı altında ilk müjdeyi de vererek 3.Seviye(üst Düzey) Yenidoğan Yoğun Bakım ünitemizi hizmete açtık. ünitemizde yenidoğan bebeklere yakın izlem, üst düzey bakım, temel ve ileri yaşam desteği sağlayacağız” dedi.

 

Devrim niteliğinde bir hizmete imza atacak”

 

Salihli özel Medigüneş Hastanesi olarak devrim niteliğinde bir hizmete imza atacaklarını vurgulayan Başhekim Meriçeli Aralık 2016 dan itibaren Salihli ve bölgesinin en büyük sağlık ihtiyaçlarından birisi olan Koroner Anjio ünitesi ve Kardiyovasküler(By-pass) Merkezi bölümümüz hizmete girecek. Amacımız bölgemizde kalp ve damar hastalıklarından ölümleri en aza indirmektir” dedi.

Scroll to Top