700 öğrenci Atatürk için koştu

Salihli de her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen 27 Aralık Atatürk Koşusu, bu yılda yaklaşık 700 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Salihli İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü nün organize ettiği, özel Medigüneş Hastanesi ile Salihli Belediyesi nin katkılarıyla gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

6 kategoride ve bin 500, 2 bin, 3 bin ve 5 bin metre mesafelerinde gerçekleştirilen yarışma sonunda küçük kızlarda Taytan Şehit özgür Yatakdere İlköğretim Okulu öğrencisi Tuğba Yılmaz 1.ve Ayşenur Tapan 2., Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlköğretim Okulu öğrencisi Fatma Akgün 3.,küçük erkeklerde Durasıllı Mimar Sinan İlköğretim Okulu öğrencisi Mert Kerim Koşan 1.,Taytan Şehit özgür Yatakdere İlköğretim Okulu öğrencisi Abdülkadir Tapan 2. ve Uğur Kiremit İlköğretim Okulu öğrencisi Umut Yiğit 3. oldu.

Yıldız kızlarda Şehit özgür Yatakdere Ortaokulu öğrencilerinden Seda Demir 1., Fadime Yılmaz 2. Ve Serap Akyol 3.olurken, yıldız erkeklerde ise Taytan Şehit özgür Yatakdere Ortaokulu öğrencilerinden Murat Yavuz 1., Tuncay Küçük 2. ve Furkan Tapan 3.oldu.

Genç kızlarda Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Duygu Kahraman 1., Yağmur Duman 2. ve Sümeyye Demir 3.olurken, genç erkeklerde ise İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden İbrahim Demir 1., Ferit Tanrıkulu 2. ve Eyüp Erol 3.oldu.

Okullar kategorisinde ise küçük kızlarda 1. Taytan Şehit özgür Yatakdere İlköğretim Okulu,2.Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlköğretim Okulu ve 3.Durasıllı Mimar Sinan İlköğretim Okulu, küçük erkeklerde 1. Taytan Şehit özgür Yatakdere İlköğretim Okulu,2.Durasıllı Mimar Sinan İlköğretim Okulu, 3.Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlköğretim Okulu, küçük erkeklerde 1.Uğur Kiremit İlköğretim Okulu,2.Taytan Şehit özgür Yatakdere İlköğretim Okulu, 3.Durasıllı Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Yıldız kızlarda 1.Taytan Şehit özgür Yatakdere Ortaokulu, 2.Hacıbektaşlı Ortaokulu, 3.Durasıllı Mimar Sinan Ortaokulu, yıldız erkeklerde 1.Taytan Şehit özgür Yatakdere İlköğretim Okulu, 2.Durasıllı Mimar Sinan Ortaokulu, 3.Rüştü Akbıyıkoğlu Ortaokulu, genç kızlarda 1.Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2.Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi, 3.Merkez Anadolu Lisesi, genç erkeklerde 1.İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2.İmam Hatip Anadolu Lisesi, 3.Salihli Anadolu Lisesi oldu.

Atatürk Koşusuna katılan tüm öğrencilere meyve suyu ve kek ikramında bulunulurken, dereceye giren öğrenciler ise kupa ve madalya ile ödüllendirildi. öğrencilerin ödüllerini ise İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, özel Medigüneş Hastanesi yönetim kurulu üyesi Op.Dr.çetin Sözal, okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından verildi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ayaz, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik ederken, katkılarından dolayı Salihli Belediyesi ve özel Medigüneş Hastanesine teşekkür etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,
Scroll to Top