Beyin kanaması geçiren gurbetçi, Medigüneş’te hayata tutundu

Almanya’dan tatil için geldiği Salihli’de beyin kanaması geçiren 72 yaşındaki gurbetçi Ali Osman Özgün, Medigüneş’te hayata tutundu.


Almanya’dan tatil için gelen ve yaklaşık 3 ay önce dengesini kaybedip düşen Ali Osman Özgün(72), baş dönmesi, baş ağrısı, dengesizlik ve uyuşma şikayetiyle Özel Medigüneş Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Op. Dr. Mehmet Tamer Varyemez’e başvurdu. Beyin MR’ı çekilen Özgün’ün beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. Gurbetçi Özgün, Op.Dr. Varyemez tarafından acil ameliyata alındı. 4 gün hastanede kalan Özgün, sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

“Yaşlılarda beyin küçüldüğü için kanamalar yavaş yavaş boşluğu dolduruyor”

Beyin kanaması tespit edilen Özgün’ü acil ameliyata aldıklarını belirten Beyin ve Sinir Cerrahisi Op. Dr.Varyemez “Operasyon esnasında hastamızın beyin kanamasını boşalttık. Hastamızı dört günlük yatışın ardından taburcu ettik. Gerçekleştirilen başarılı operasyon ile sağlığına kavuştu” dedi. Düşmenin üzerinde yaklaşık 3 ay sonra beyin kanaması geçirmesinin çok kritik bir durum olduğunu dile getiren Op. Dr. Varyemez “Yaşlı insanlarda, geçirilen ufak kazaların ardından uzun zaman geçmesine rağmen beyin kanaması görülebilir. Bu kazalardan sonra kronik kanama denen kanama tipi görülebiliyor. Yaşlılarda da beyin küçüldüğü için kanamalar yavaş yavaş boşluğu dolduruyor ve beyin kanamasına neden oluyor. Hastalar, semptomların yaşlılıktan olduğunu zannedip hastaneye gitmeyebiliyor. Beyin kanamasının belirtileri en önemli semptomu ani baş ağrısı olup, hasta bunu “hayatımın en kötü (şiddetli) baş ağrısı“ olarak tanımlamaktadır. Şiddetli baş ağrısına bilinç bulanıklığı, kusma, ensede ağrı ve sertlik de eşlik edebilir. Ne var ki bu bulguların yokluğu da beyin kanaması olmadığını göstermez” diye konuştu.

“Sağlığıma Medigüneş’te kavuştum”

Salihli Özel Medigüneş Hastanesi’nde sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu anlatan gurbetçi Ali Osman Özgün ise “Düşme sonucu beynimde ödem oluşmuş ve bu ödem büyüyerek beyin kanamasına sebebiyet vermiş. Gelmeden önce şiddetli baş ağrım nedeni ile pek çok doktor gezdim. Sonunda Op.Dr.Mehmet Tamer Varyemez Hocamızla tanıştık ve o bize güven verdi. Bunun acil bir durum olduğunu ve hemen ameliyata alınmam gerektiğini belirtti. Op.Dr.Varyemez sayesinde eski sağlığıma kavuştum. Op. Dr. Varyemez başta olmak üzere hastanenin tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Scroll to Top