Estetik uygulaması özgüveninizi artırır

Salihli Özel Medigüneş Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Bekir Zafer Akad, estetik uygulamasının özgüveni artırdığını vurgu yaparak, botoks hakkında yanlış bilinen bilgileri paylaştı.

Medikal estetik uygulamalarının başında botoks geldiğini ifade eden Op.Dr.Akad, “Mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması üzerini örten deri  kıvrımları belirgin hale getirir ve böylece yüzdeki çizgilenmeler ortaya çıkar. En sık ortaya çıkan çizgiler, alın, kaşlar arası, göz kenarları ve ağız çevresinde görülür. Alın ve göz kenarlarındaki çizgiler kişiye daha yaşlı bir görünüm, kaşlar arasındaki çizgiler ise kişiye çatık kaşlı, kızgın bir bakış ifadesi verir. Mimik kaslarına botoks uygulanarak bu kasların hareketleri zayıflatılabilir, kas hareketlerindeki azalma, üzerindeki derinin, kas hareketleri ile katlanmasını ve katlanmaya bağlı çizgilenmeyi de azaltır. Bu şekilde yaşlı ve kızgın olarak görünen yüz ifadesinde de belirgin bir düzelme sağlanır” dedi.


Botoks uygulamasının son derece basit olduğunu ve beş dakika içinde yapılabileceğini belirten Op.Dr.Akad “Kırışıklığa yol açan kaslara serum fizyolojik seyreltilerek enjekte edilmektedir. Enjeksiyon sonrası kas içinde yayılarak dağılıp, etkisi ise 10 günde tam olarak görülmektedir. Dünyada da en çok yapılan estetik uygulamanın başında botoks olduğu bilinmektedir. Botoks etkisi kesinlikle geçici olup etki süresi kişinin kendi metabolizmasına bağlı olarak 4 aydan 6 aya kadar sürebilmektedir. Ayrıca uygulama sıklığı ile bu süre daha da uzayabilmektedir. Bilinmesi gereken diğer bir nokta botoks etkisi geçtikten sonra uygulama öncesi duruma dönüleceği ve hiçbir şekilde daha kötü durumun oluşmayacağıdır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sektör Gazetesi

Scroll to Top