Medigüneş’te kas iskelet sistemi ağrılarına çözüm

Salihli ve bölge halkına güçlü hekim kadrosu ile hizmet veren Özel Medigüneş Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı.Dr.Seher Özlem Uğur, kinezyobantlama hakkında bilgilendirmede bulundu.

Uzm Dr.Uğur, kinezyobantlama işleminin kemik eklem ve bunları çevreleyen yumuşak dokulardaki ağrı ve kısıtlığa yol açan durumlarda etkili olduğunu ifade etti. Dr.Uğur “Kolay uygulanabilir, yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Kinezyobant hafif, yapışkan, elastik özelliğe sahip olması ve derinin özelliklerini taşıması nedeniyle diğer bantlardan farklıdır. Hiçbir kimyasal madde içermez. Alerji riski çok azdır. Uygulanan kişide 72 saat kalabilir. 3-5 seans şeklinde uygulanır. Deri ile bütünleşerek deri altındaki yapıları desteklemektedir. Gözenekli yapısı nedeniyle cildin havalanmasını da sağlamaktadır. Hiçbir şekilde kişinin hareketini engellememektedir. Farklı renkleri olmakla beraber, etki açısından renklerin farkı yoktur” dedi.

Dr.Uğur, kinezyobantlama yöntemlerinin amaçlarının, hasar gören kas iskelet alanlarında gerekli işlevin sürdürülmesi için koruma ve desteğin sağlanması olduğunu, ağrı, ödem gibi durumlarda bağ, tendon sorunlarında etkili olduğunu, diz, omuz, omurga ve benzeri gibi ağrılarda, lenf dolaşımını düzeltmede ve kas güçlendirmede fayda sağladığını belirtti.

Kaynak: Sektör Gazetesi

Scroll to Top