İkizler, Medigüneş te yaşama tutundu

Salihli de 31 yaşındaki Hanife Kurtuluş un 28 haftalık dünyaya getirdiği ikizler, Medigüneş Hastanesi 3.Basamak Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi nde yaklaşık 2 ay süren tedavilerinin ardından yaşama tutundu.

Salihli de yaşayan ve 28 haftalık hamile olan 31 yaşındaki Hanife Kurtuluş un sancıları artınca, eşi Levent Kurtuluş tarafından özel Medigüneş Hastanesine kaldırıldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Okan Arslan muayene edilen ve doğumu gerçekleştirilen  anne, 2 kız çocuk dünyaya getirdi. Alya ve Melisa ismi verilen ikizlerin erken doğumla dünyaya gelmesinin ardından tecrübeli ve dalında uzman, çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniği doktorları Uzm Dr. Zehra Tiryaki, Uzm. Dr. Şakir Apaydın ve Uzm.Dr. Sabri Boyacı ile  deneyimli hemşirelerin kontrolünde, Medigüneş Hastanesi 3.Basamak Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi nde 61 günlük süre sonunda sağlıklı bir şekilde ailesine kavuştu. Alanında uzman olan çocuk doktorları ise özel Medigüneş Hastanesi olarak, pek çok pramatüre bebeği sağlığına kavuşturmanın ardından, 28 haftalık ikizleri de yaşama tutunmalarını sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Bebeklerimizin hayata tutunması için gerekli alt yapıya sahibiz”

Prematüre doğan bebeklerin hayata tutunması ve ailelerine sağlık bir şekilde kavuşturulabilmesi için gerekli alt yapıya sahip olduklarını dile getiren özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli Hedefimiz; modern donanımlı 3. Basamak Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi ni gerek zamanında doğan, gerekse prematüre doğan tüm hasta yeni doğanlara bilimsel ve etik ilkelere bağlı tecrübeli ellerde, nitelikli bakım imkânları sunmak ve bölgemiz için bir referans merkezi haline getirmektir” dedi.

Doğan her 10 bebekten birisi prematüredir”

çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr.Zehra Tiryaki ise  Türkiye de tüm gebeliklerin yaklaşık %10 u prematüre olarak 37. gebelik haftasından önce doğumla sonuçlanır. Yani doğan her 10 bebekten birisi prematüredir. Prematüre bebekler, yaşamsal organ gelişimlerini anne karnında tamamlayamadan dünyaya geldikleri için doğumun uygun müdahale ve bakım imkânlarını sunan merkezlerde gerçekleşmesi gerekir. Hastanemiz de Ağustos 2016 tarihinde 6 küvezli 3. Basamak Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi hizmete açıldı. Bu sayede tedavi gerektiren yeni doğanlara, 1 Yeni Doğan Yoğun Bakım Uzmanı, 2 çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve 7 Yeni Doğan Yoğun Bakım Hemşiresi ile yüksek kalite standartlarında, nitelikli sağlık hizmeti verme olanağına kavuştuk. Modern teknik donanım ve ekipmana sahip ünitemizde 32 gebelik haftasına kadar olan prematüre bebeklere artık hizmet verebilmekteyiz” dedi.

Hastane hastane yoğun bakım aramadık”

özel Medigüneş Hastanesi satın alma sorumlusu olarak görev yapan baba Levent Kurtuluş  Kurtuluş Ailesi olarak biz gerçekten çok şanslıyız. Bebeklerimizin Alya ve Melisa yoğun bakım ihtiyaçları başka hastanelere sevk edilmeden Medigüneş Hastanesinde karşılandı. Bazen duyuyoruz anne başka hastanede, bebek başka hastanede oluyor. Doğumda burada oldu, ikiz bebeklerimizde buradaki yoğun bakım ünitesinde tedavi gördü. çok şükür hastane hastane yoğun bakım aramadık. Bizlere bu imkânları sağlayan herkesten Allah razı olsun” dedi.

İkiz bebekleri Alya ve Melisa yı 61 günlük süren tedavilerinin ardından sağlıklı bir şekilde kucağına almanın mutluluğunu yaşadığını belirten anne Hanife Kurtuluş ise Medigüneş Hastanesi nde ikiz mutluluğu yaşadım. çok mutluyum. Yakın ilgilerinden dolayı Medigüneş Ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: salihlisektorgazetesi.com  

Scroll to Top