Kalbiniz için her şey Medigüneş’te

Salihli özel Medigüneş Hastanesi, anjiyo ve KVC ünitesinin açılışının 1. yılı sebebiyle kokteyl ve bilimsel toplantı düzenledi. Güçlü hekim kadrosu ile Salihli ve bölgesine hizmet veren özel Medigüneş Hastanesi, düzenlediği bilimsel toplantıda Koroner Anjio ve Kardiyovasküler Cerrahi ünitesinde yapılan çalışmaları protokol üyeleri ile paylaştı

Sağlıklı kalpler için yola çıkıp, 1 yıl önce Koroner Anjio ve Kardiyovasküler Cerrahi ünitesini hizmete açan Salihli özel Medigüneş Hastanesi tarafından Kalp hastalıklarında tanı yön temleri ve tedaviler” konulu bilimsel toplantı Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Sardes Konferans Salonunda düzenlendi.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Sardes Konferans Salonu nda düzenlenen Kalp hastalıklarında tanı yöntemleri ve tedaviler” konulu toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, İYİ Parti İlçe Başkanı Mesut Kızıltuğ, özel Medigüneş Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.Bekir Yasa, doktorlar ile davetliler katıldığı toplantının açılış konuşmasını özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Seçkin Meriçeli yaptı.

Fiziki yapısını ve kadro yapısını daha da artırarak belli bir yapıya ulaştırmayı hep hedeflemiştik”

Toplantının açılış konuşmasını yapan özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Seçkin Meriçeli, Hastanemiz 2010 yılında açıldığında yaklaşık olarak 5 bin 600 metre karesi olan, toplam 160 çalışanı olan bir hastaneydi. Bu sürede Salihli nin ve bölgenin ihtiyaçlarını gözeterek bir takım incelemeleri de içine katarak, hastanemizin fiziki yapısını ve kadro yapısını daha da artırarak belli bir yapıya ulaştırmayı hep hedeflemiştik. En son geldiğimiz 2018 Mayıs ayında toplam 36 yoğun bakım olmak üzere 114 yatağımız var. çalışan personel sayımız 320 sayısına ulaşmış durumda, kapalı alan hizmet yapımızı da 8 bin 600 metrekareye ulaştırdık. Yoğun bakım ihtiyacı bölge için ciddi sıkıntıydı. 12 si üçüncü seviye anestezi yoğun bakım, 8 yataklı ikinci seviye yoğun bakım, 6 yataklı üçüncü seviye Yenidoğan yoğun bakım, 5 yataklı koroner yoğun bakım, beş yataklı kvc yoğun bakımıyla beraber şu an için orta büyüklüğü geçmiş bir hastane niteliğine ulaştık. Hastanemizde 41 i uzman toplam 45 hekim görev yapmakta. Hastanemiz yıllık ortalama olarak 269 bin poliklinik hizmeti vermekte. Hastanemizde yıllık 7 bin 800 ameliyat yapılmaktadır” dedi.

Sağlıklı kalpler için yola çıktık”

Kalbin öneminden bahseden ve sağlıklı kalpler için yola çıktıklarını belirten Meriçeli özel Medigüneş Hastanesi olarak 1 yıl önce Koroner Anjio ve Kardiyovasküler Cerrahi ünitesini hizmete açtık. çünkü kalp bizim her şeyimizdir” dedi. Bu bölge için ihtiyaçlarını gözeterek açtığımız ünitemizde iyi bir ekip kurduk. Cihaz anlamında da yatırım yaparak, ciddi bir hizmet alanı oluşturduk” dedi. Koroner Anjio ve Kardiyovasküler Cerrahi ünitesinde yapılan işlemler hakkında da bilgiler veren Meriçeli Şuana kadar koroner anjiyo ünitemizde toplam 2 bin 250 anjiyo işlemi, 150 kalp pili takılması, 220 Periferik anjiyo işlemi olmak üzere toplam 2 bin 620, Kardiyovasküler Cerrahi ünitemizde 210 koroner bypass, 45 kalp kapağı ameliyatı ve 7 Aort Anevrizma ameliyatı olmak üzere toplam 565 ameliyat yapılmıştır” dedi.

Toplantıda açılış konuşmasının ardından Radyoloji Uzmanı Prof. Dr.İbrahim Ragıp özkan koroner BT anjio, Kardiyoloji Uzmanı Uzman Doktor İbrahim Susam kalp krizi ve yönetimi, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Şekip Kazım çelik ise kalp ve damar hastalıkları konusunda sunum yapıp bilgiler vererek davetlileri bilgilendirdiler.

 

Scroll to Top