Medigüneş Hastanesi, kalite çıtasını zirveye taşıdı

Salihli Özel Medigüneş Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Manisa’da gerçekleştirilen Sağlıkta Kalite Standartları Puanlandırması’nda, 2019 yılında yüzde 94,30 oranında başarı sağlayarak, kalite çıtasını zirveye taşıdı.


Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık kurum ve kuruluşlarında kaliteli hizmet sunumunun sağlanması amacıyla hasta güvenliği, çalışan güvenliği, hasta memnuniyeti ve çalışan memnuniyetini esas alan sağlıkta kalite standartları ile bu standartların uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen bir uygulama olan Sağlıkta Kalite Standartları Puanlandırması Manisa’da tamamlandı. Salihli ve Bölge halkına “Sağlık Güven İster” sloganıyla hizmet veren Özel Medigüneş Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı değerlendiricileri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda almış olduğu yüksek puanla bölgedeki hastaneler içinde birinci oldu.

“Kalitemizi bir adım öteye taşıdık”

Özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli, hastane yönetimi ve çalışanlarının göstermiş oldukları ekip ruhu ve büyük özveri ile kalite çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamlayarak bu yıl hastane olarak kalite standartlarını bir adım öteye taşıdıklarını söyledi. Yapılan değerlendirme sonrasında Özel Medigüneş Hastanesi’nin 2019 yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri’nde 100 üzerinden 94,30 puan alarak yüksek kalite notu ile birinci olduğunu belirten Başhekim Op.Dr.Meriçeli “Özel Medigüneş Hastanesi, Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirmelerinden en yüksek kalite puanı elde ederek başarı çıtasını yükseltti. Salihli ve bölgesine daha kaliteli şartlarda sağlık hizmet vermek için özveriyle çalışan Özel Medigüneş Hastanesi, almış olduğu puanla sağlıkta, kalitede ve verimlilikte bölgede iyi düzeyde olduğunu kanıtladı” dedi.

Tüm çalışanlarımızla gurur duyuyoruz”

Sağlıkta dönüşüm kapsamında, hastanelerin hizmet sunumunda yapılan iyileştirme çalışmalarının temeli olan Sağlıkta Kalite çalışmalarını önemsediklerini vurgu yapan Başhekim Op.Dr.Meriçeli “Sağlıkta Kalite çalışmaları hem hasta güvenliği ve memnuniyeti hem de çalışan güvenliği ve memnuniyeti açısından çok önemlidir. Bu kapsamda hastanemizde kalite çalışmaları titizlikle yürütülmektedir. Ayrıca bu değerlendirmenin yerinde eğitim olması ve gelen değerlendirici ekibin bu anlamda hastaneye farklı bakış açısıyla sağladığı katkılar bizim için önemlidir. Hastanemizdeki sağlık hizmetlerini, kalite standartları çerçevesinde ve özenle sunan tüm çalışanlarımızdan gurur ve onur duydular” dedi.Op.Dr.Meriçeli, bu başarıda büyük emekleri olan Hastane Kalite Direktörü Uz.Dr.Erdinç Aktaş, Kalite Sekreteri Gonca K. Çelikkanat, Başhemşire Nuray Tosun ile hastane personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

“Amacımız bu başarıyı sürdürebilmektir”

Kalite Direktörü Uz.Dr.Erdinç Aktaş ise sağlıkta Kalite Standartlarının yeni versiyonu ile yapılan değerlendirmeler sonucunda alınan puanın Manisa ili içerisindeki birinciliği yanı sıra ildeki Özel Hastaneler arasında son yıllardaki en yüksek puan olmasından dolayı gurur ve onur duyduklarını, bu başarının Kalite Yönetim Biriminin yanı sıra, kalite vizyonunu benimsemiş olmalarından dolayı tüm hastane personeline ait olduğunu belirterek, Özel Medigüneş Ailesine teşekkürlerini iletti. Aktaş, bundan sonraki hedefleri arasında Sağlıkta Kalite Standartları uygulamalarının sürdürülebilirliğini sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Sektör Gazetesi

Scroll to Top