Salihli de ilk bypass MEDİGÜNEŞ te yapıldı

Salihli özel Medigüneş Hastanesi nde Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi nin açılmasının ardından, ilk bypass ameliyatı başarı ile gerçekleştirildi.

Ameliyatı ise Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Op.Dr.Şekip çelik ve Op.Dr.Ahmet özdemir yaparken, Medigüneş Hastanesi nde ilk bypass ameliyatı olan Yemliha Toprak 70 yaşında ameliyata girdim, şuan ameliyattan çıktım ve 40 yaşındayım” dedi.

Medigüneş te sağlığına kavuştu”

Sağlık alanında birçok kapsamda yenilikler ve vatandaşlara yönelik rahatlıklar yaşatan Salihli özel Medigüneş Hastanesi nde ilk bypass ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Salihli nin Eskicami Mahallesi nde ikamet eden 70 yaşındaki Yemliha Toprak, göğüs ağrısı şikayetiyle Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr.Hüseyin Tunar a gitti. Yapılan koroner anjiyografi sonucunda kalp damarının 3 ünde tıkanıklık tespit edildi ve koroner bypass cerrahisi kararı alındı. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Op.Dr.Şekip çelik ve Op.Dr.Ahmet özdemir tarafından gerçekleştirilen başarılı ameliyat sonrası 70 yaşındaki Yemliha Toprak sağlığına kavuştu.

Hastalar dışa bağımlılıktan kurtuldu”

Başarılı bir bypass ameliyatını gerçekleştirdiklerini ifade eden Op.Dr.Şekip çelik 2 saat süren ameliyatta hastamızın tıkanık olan 3 kalp damarını açtık. Hastamız 1 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra, 5.gününde hastanemizden taburcu ediyoruz. özel Medigüneş Hastanesi olarak ilk bypass ameliyatının ardından, bypass ameliyatı olacak hastalarda dışa bağımlılıktan kurtulmuş oldu” dedi.
İlke imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

özel Medigüneş Hastanesi nde ilk bypass ameliyatı olan Yemliha Toprak a Kardiyoloji Uzmanı Uzm.Dr.Hüseyin Tunar, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Op.Dr.Şekip çelik ve Op.Dr.Ahmet özdemir ile birlikte geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Başhekim Op.Dr.Seçkin Meriçeli, bypass ameliyatı olan hastaya uzun uzun sağlıklı yıllarının olmasını diledi. Op.Dr.Meriçeli, ayrıca Medigüneş Hastanesi olarak  ilk bypass ameliyatını gerçekleştirmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Şuan 40 yaşındayım”

özel Medigüneş Hastanesi nde bypass ameliyatı olup, sağlığına kavuşan 70 yaşındaki Yemliha Toprak ise 70 yaşında ameliyat oldum. Allah ıma inandım, özel Medigüneş Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Op.Dr.Şekip çelik ve Op.Dr.Ahmet özdemir e güvendim ve bypass oldum. Şuan sağlığıma kavuştum ve 40 yaşındayım. Başta Medigüneş Hastanesi Başhekimi olmak üzere, doktorlarına, hemşerilerine ve tüm çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

Op.Dr.Şekip çelik kimdir?

1990 yılında Marmara üniversitesi Tıp Fakültesi nden mezun olan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Şekip çelik, uzmanlık eğitimini ise 1997 yılında çukuroba üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisinde tamamladı. Meslek hayatında Diyarbakır Asker Hastanesi, Atakalp Hastanesi, Gazi Hastanesi, özel Sekiz Eylül Hastanesi ve özel Grandmedical Hospital da görev yaptıktan sonra özel Medigüneş Hastanesi nde hasta kabulüne başladı. Op.Dr.Şekip çelik in bu konuda sayısız operasyonu bulunuyor.

 

Op.Dr.Ahmet özdemir kimdir?

2001 yılında Ege üniversitesi Tıp Fakültesi nden mezun olan ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Ahmet özdemir, uzmanlık eğitimini ise Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi nde tamamladı. Mesleğe Mersin Devlet Hastanesi nde başlayan Op.Dr.özdemir, özel Edremit Körfez ve Uşak Medikal Park Hastanesi nde görev yaptıktan sonra Salihli özel Medigüneş Hastanesi nde göreve başlayarak, hasta kabulüne başladı. Op.Dr.özdemir in de bu konuda sayısız başarılı operasyonu bulunuyor.

Kaynak: salihlisektorgazetesi.com  

Scroll to Top