MEDİGÜNEŞ ten bir ilk daha

Açıldığı ilk günden itibaren birbirinden önemli ameliyatlar gerçekleştiren ve Salihli de adından sıkça söz ettiren Salihli MediGüneş Hastanesi yine önemli bir ameliyata imza attı ve ilk defa bir hastaya 3 kablolu kalp pili takıldı.

Salihli MediGüneş Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezinde önemli ameliyatlara imza atılıyor. Bu başarılı ameliyatlardan birinde ise Kardiyoloji Uzm. Dr. İbrahim Susam tarafından 64 yaşındaki Havvana Akkaya ya 3 kablolu kalp pili takıldı.

Salihli de ilk defa 3 kablolu kalp pili takıldı”

Salihli de ilk defa teknolojik olarak en işlek kapasiteye sahip 3 kablolu kalp pili takıldığını belirten MediGüneş Hastanesi Kardiyoloji Uzm.Dr. İbrahim Susam, Salihli de MediGüneş Hastanesinde ilk defa kalp yetmezliği ve buna bağlı ani kalp ölümünü önleyen şuanda teknolojik olarak en işlek kapasiteye sahip bir kalp pili takılmıştır. Hastamız çok defa anjiyo geçirmiş kalp kasında meydana gelen gevşeme nedeniyle son zamanlarda neredeyse hiç yürüyemez hale gelmiştir. Hastamız üniversite hastanesine müracaat ettiğinde hastaya kalp pili takılacağı belirtilmiş hasta bize yaptığı müracaatta bunun gerekli olduğunu belirtti. Ameliyatın hastanemizde yapılmasına karar verdik ve ameliyat toplam bir saat sürdü hastamız ertesi gün taburcu edildi. Hastamıza şuanda en yüksek avantaja sahip 3 kablolu kalp pili takıldı.” dedi.

3 kablolu kalp pilinin önemli teknik özellikleri hakkında bilgi veren MediGüneş Hastanesi Kardiyoloji Uzm. Dr. İbrahim Susam, 3 kablolu kalp pilinin en önemli teknik özellikleri; Hastamızda MR gerektiğinde bu pil olduğu için bir sorun oluşturmuyor. Yani MR çekimi rahatlıkla yapılabilecek ve ayrıca hastada oluşacak sıkıntının önceden pil tarafından algılanarak doktoru uyarması ve erken tedbir alarak hastalığın önlenmesi söz konusu olacak hastanemizde ve ilçemizde ilk kez böyle bir implantasyon başarılı ile gerçekleştirildi ve hastamız sağlığına kavuşturuldu.” dedi.

Ayrıca MediGüneş Hastanesi Kardiyoloji Uzman Doktoru İbrahim Susam hastane bünyesinde yeni renkli doppler ekokardiyografi cihazının da hizmete girdiğini belirtti.

 

Kaynak: salihligazetesi.com   

Scroll to Top