Şehit J.Er Mehmet Uzun

Şehit annesi Medigüneş’te gözlerinden ameliyat oldu

Batman’da iç güvenlik harekatı sırasında şehit olan Mehmet Uzun’un annesi Emine Uzun, Salihli Özel Medigüneş Hastanesi’nde her iki gözünden katarak ameliyatı olarak sağlığına kavuştu.

Manisa’nın Gördes ilçesinde yaşayan şehit annesi Emine Uzun, her iki gözündeki az görme, ışığa karşı hassasiyet, göz kamaşması, okumada zorlanma şikayeti ile Özel Medigüneş Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Seçkin Meriçeli’ye başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikler sonrasında her iki göz de katarak olduğu tespit edildi. Uzun, gerçekleştirilen başarılı operasyon ile sağlığına kavuştu.

“Gören gözler gülen yüzler bizim için en güzel mutluluğumuzdur”

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Meriçeli, ”Hastamız Emine Uzun polikliniğimize başvurduğunda her iki gözünde az görme, bulanıklaşma şikayetleri mevcuttu. Her iki göze müdahale edilip ameliyat gerektiğini hastamıza anlattık. Gerçekleştirilen operasyonun ardından hastamızın her iki gözündeki katarak problemi çözüldü. Ülkemizin bütünlüğü” ve “milletimizin birliği” için canını feda ederek şehadet şerbetini içen aziz şehidimiz Mehmet Uzun’un annesi Emine Uzun hastamız bundan sonra rahat bir yaşam sürdürecek, evladını vatanımız için feda etmiş bir annemize ne kadar hizmet etsek azdır, bu teyzemiz oğlunun bizlere emanetidir. Sağlıkla ilgili tüm probleminde her zaman yanındayız. Gören gözler gülen yüzler bizim için en güzel mutluluğumuzdur” dedi

“Aralıklarla 2 gözümden ameliyat oldum”

Salihli Özel Medigüneş Hastanesi’nde sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu anlatan, şehit annesi Emine Uzun “İki gözümde az görme mevcuttu, doktorumun yönlendirmesiyle 2 gözümden belli aralıklarla ameliyatımı oldum” dedi.  Bu süreçte kendisi ile çok yakından ilgilenildiğini söyleyen Uzun “Sağlığıma hemen kavuştum .Beni sağlığıma kavuşturan doktorum Op.Dr.Seçkin Meriçeli’ye, ekibine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Yaygın görme hastalığıdır”

Katarak ile bilgiler veren Op.Dr.Meriçeli, ”Katarağın yaşa bağlı görülen en yaygın göz hastalıklarındandır ve görme kaybının en başta gelen nedenlerinden biridir. Bir katarakt geliştikçe, göz merceği giderek bulanıklaşır ve daha az ışığın geçmesine izin verir, bu da görmeyi daha zor hale getirir. Hastaların ameliyat öncesi kapsamlı bir göz muayenesi ve en son teknolojik cihazlar ile yapılan tetkiklerle değerlendirilmesi çok önemli. Gözde kornea, görme siniri ve retina yapıları ayrıntılı olarak değerlendirilmeli, mevcut kuru göz, glokom ve sarı nokta hastalıkları dikkate alınmalı. Katarakt cerrahisi damla anestezisiyle en son teknolojik cihaz ve yöntemler kullanılarak, fakoemülsifikasyon yöntemiyle yapılmalı ve bu ameliyatlarda, tek kullanımlık en kaliteli malzeme ve en iyi kalitede mercekler kullanılmalıdır” dedi.

Kaynak: Sektör Gazetesi

Scroll to Top