Şifayi Medigüneş’te buldu

Kula ilçesinde yaşayan bir kadın, 19 yıldır halk arasında beyazlama hastalığı ya da Ala hastalığı olarak da bilinen vitiligo hastalığının şifasını özel Medigüneş Hastanesi nde buldu.

Salihli ve bölge halkına güçlü hekim kadrosu ile Sağlık Güven İster” sloganı ile yaklaşık 9 yıldır hizmet veren özel Medigüneş Hastanesi, hastalara umut olmaya devam ediyor. Kula ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki Fatma Yılmaz, yaklaşık 19 yıldır çektiği vitiligo hastalığının şifasını özel Medigüneş Hastanesi nde buldu. 3 çocuk annesi Yılmaz, Cildiye Uzmanı Dr.Yeşim Yayla nın tedavisi ile vitiligo hastalığından kurtuldu.

Tedavisi zor bir hastalık”

Vitiligo nu cildin pigment hücrelerinin, melanositlerin belirli alanlarda yok olduğu bir hastalık olduğunu belirten Cildiye Uzmanı Dr.Yayla Semptomlar ve vitiligo bulguları, vücudun herhangi bir yerinde cildin renginin kaybolarak beyaz lekeler şeklinde olmasıdır. çoğu uzman tarafından, vücudun bağışıklık sisteminin yanlışlıkla vücuttaki bazı hücrelere saldırması ve tahrip etmesinden kaynaklanan bir otoimmün durum olduğuna inanılsa da, vitiligonun kesin nedeni bilinmemektedir. Bazı tıbbi tedaviler, durumun ciddiyetini azaltabilir, ancak tedavi edilmesi zor olabilir” dedi.

Vitiligo yu önlemenin yolu yok”

Halk arasında Ala hastalığı olarak bilinen Vitiligo yu önlemenin bilinen bir yolun olmadığına dikkat çeken Dr.Yayla Vitiligo tedavisi için kanıtlanmış ilaç yoktur, ancak cildin görünümünü iyileştirebilmek için bazı kremler ya da makyaj malzemelerinin kullanılması faydalı olabilir. Kula ilçemizde yaşayan ve yaklaşık 19 yıldır bu hastalıkla mücadele eden Fatma Yılmaz, yaptığımız tedaviler sonucu sağlığına kavuştu. Kendisine mutlu günler diliyorum” dedi.

İnsan içine çıkamıyordum”

Yüzündeki beyazlıklar yüzünden insan içine çıkamadığını belirten Fatma Yılmaz ise Hem psikolojim bozuk, hem de toplum içine çıkamıyordum. Ancak 19 yıldır aradığım şifayı özel Medigüneş Hastanesi Cildiye Uzmanı Dr.Yeşim Yayla ile buldum. Şuan benden mutlusu yok. çünkü yüzümdeki beyazlıklardan kurtulup, kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Beni bu mutluluğu yaşatan Dr.Yeşim Yayla ve özel Medigüneş Hastanesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Scroll to Top