Duru bebek, Medigüneş te hayata tutundu

27 haftalık iken 950 gram ağırlığında dünyaya gelen Duru bebek, özel Medigüneş Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi ndeki 2 aylık tedavinin ardından hayata tutundu.

Hayal ile Yahya Türköz çiftinin ilk bebeği olan minik Duru, 27 haftalıkken 950 gram ağırlığında doğdu. Duru bebeğin ilk doğduğunda yüzde 70 ölüm riskinin bulunduğunu, 2 aylık tedavi ve takibin sonucunda ise sağlığına kavuşturulduğunu belirten özel Medigüneş Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi Doktorları Uzman Dr. Zehra Tiryaki, Uzm.Dr Şakir Apaydın ve Uzm. Dr Sabri Boyacı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Hayal Türköz ün doğum sancılarının erken olması üzerine normal doğum yapıldığını ifade eden Uzman Dr. Zehra Tiryaki Normal doğum sonucunda 950 gram ağırlığında doğan ve erken doğum nedeniyle akciğerleri tam olarak gelişmeyen Duru bebeği solunum yetmezliği sorunu yaşadığı için hemen yoğun bakıma aldık. Solunum cihazından destek alarak ve uygun tedavi görerek takip ettik. 60 günün sonunda akciğerinin yeterli gelişmeyi göstermesi üzerine solunum cihazından çıkarıldı. Ve bu arada küçük miktarlarda beslenmeye başlandı. Şu an 2 aylık ve artık taburcu oluyor. Duru bebeğin sağlıklı bir şekilde taburcu olması için gelişebilecek bu komplikasyonlarile gerektiği şekilde mücadele edildi” dedi.

Anne Hayal Türköz ise, çok küçük ve erken doğmasından dolayı bebeğini kaybetme korkusu yaşadığını anlatarak, Bebeğim 27 haftalık doğmuştu. Bebeğimizi kaybetme korkusu yaşadık. Bu yüzden tedavi süreci bizim için çok zorlu bir süreçti. çok şükür ki bebeğim özel Medigüneş Hastanesi nde sağlığına kavuştu. Bebeğimizin sağlığına kavuşmasını sağlayan doktorlarımıza, buradaki hemşirelerimize ve yardımcı personele çok teşekkür ediyorum. Bebeğimizin inşallah sağ salim büyüdüğünü görürüz” diye konuştu.

özel Medigüneş Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi nde 27 haftalık ve 950 gram olarak doğan Duru bebek, 2 aylık tedavinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

 

Scroll to Top