MEDİGÜNEŞ Hastanesi aile hekimleri ile bir araya geldi

Salihli özel MediGüneş Hastanesi Salihli de görev yapan aile hekimleri ile Lidya Sardes Otel de bir araya geldi.


Lidya Sardes Otel de gerçekleşen toplantıda Salihli özel MediGüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli Salihli de görev yapan aile hekimlerine hastane hakkında ve yeni açılan Koroner anjiyo ünitesi hakkında bilgi verdi.

özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli, Hastanemiz ilk açıldığında 5610 metre kare idi bu süre zarfında hastanemizin etrafında çeşitli arsaları alarak şuanda 8600 metre kare kapalı alana ulaştı. Hastanemiz ilk açıldığı zaman 59 yatağımız vardı çeşitli zamanlar içerisinde yatak artırımları yaparak şuanda 114 hasta yatağımız var. İlk açıldığımız zaman 190 olan personel sayımız şuan 297 e ulaştı. 24 farklı branş da 37 Uzman hekim 41 hekimle hastanemiz hizmet vermektedir.” dedi.

 

 

Bölgede Koroner anjiyo eksikliği his ettikleri için kardiyoloji anjiyo ünitesini açtıklarını belirten özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Seçkin Meriçeli, Koroner hastalıklar toplumda sıklıkla artan hastalıklar. Ve bu hastalıklarda zamanla yarış çok önemlidir. Bu zamanla ilgili yarışta dakikalar hastanın sağlığına yada sakat kalmasına neden olabilir çünkü bir Koroner anjiyo olayı olduğu zaman bunda süre kritiktir. Koroner hastalıklarda kritik süre 90 dakikadır bu süre geçtiği taktirde kalp kasları zayıflıyor ve kalp eski çalışma hızını kaybediyor. Onun için bu bölgenin ihtiyaçlarının en önemlisini bu büranj oluşturuyordu. Bizde Medigüneş Hastanesi olarak geçen sene adımlarımızı attık gerekli izinlerimizi alarak Salihli ye ve bölge halkı için yatırımımız yaptık. Şubat 2017 yılında hastanemizde bu hizmet başladı. Yaklaşık 1,5 ay içerisinde 250 ye yakın anjiyo işlemi yaptık varis ameliyatları gibi ameliyatları saymıyoruz bile yani bu bölge için önemli olan bir eksikliği önemli bir kadro ile tamamladık. Bu birimimizde Uzm.Dr. Hüseyin Tunar, Uzm.Dr.İbrahim Susam, Op.Dr. Ahmet özdemir, Op.Dr. Şekip Kazım çelik doktorlarımız ile hizmet veriyoruz” dedi.

özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli nin konuşmasının ardından Prf. Dr. Ragıp özkan, Uzm.Dr.Hüseyin Tunar, Uzm.Dr.İbrahim Susam, Op.Dr. Ahmet özdemir, Op.Dr.Şekip Kazım çelik aile hekimlerine kalp hastalıkları ve Koroner anjiyo hakkında bilgi verdi.

 

        

 

 

Kaynak: salihlitv.com  

Scroll to Top