MEDİGÜNEŞ, yeni yatırımlarını aile hekimlerine anlattı

Salihli özel Medigüneş Hastanesi, hizmete açtığı yatırımların tanıtımına devam ediyor. 

 

Geçtiğimiz hafta Salihli de görev yapan 102 mahalle muhtarı ile bir araya gelen özel Medigüneş Hastanesi, bu kez de kentte görev yapan aile hekimleri ile bir araya gelerek, Koroner Anjio ünitesi ve Kardiyovasküler(By-pass) Merkezi bölümü hakkında bilgilendirdi.

 

Lidya Sardes Otel Talat Zurnacı Konferansa Salonu nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Salihli Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Doçent Doktor Ufuk Berberoğlu, özel Medigüneş Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.Bekir Yasa, Başhekim Op.Dr.Seçkin Meriçeli ile hastane doktorları ve ilçede görev yapan aile hekimleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli , 2010 yılında sağlık güven ister sloganı ile hizmete açılan hastanenin, şuan 8 bin 600 m2 kapalı alanda hizmet verdiğini söyledi. Hastanenin 36 sı yoğun bakım olmak üzere toplam 114 hasta yatak kapasiteli olduğuna vurgu yapan Meriçeli, 21 farklı branşta olmak üzere 38 i uzman, toplam 42 hekimin görev yaptığını söyledi. Meriçeli, hastane de toplam 297 personelin görev yaptığını belirtti.

özel Medigüneş Hastanesi olarak geniş bir bölgeye hizmet verdiklerini belirten Başhekim Meriçeli Bölge halkımızın ihtiyaçlarını düşünerek, Şubat ayında Anjio ünitesi ve Kardiyovasküler(By-pass) Merkezini hizmete açtık. Kardiyoloji Uzmanları Uzman Dr. Hüseyin Tunar ve Uzman Dr.İbrahim Susam ile Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Op.Dr.Şekip çelik ve Op.Dr.Ahmet özdemir in görev yaptığı merkezlerimizin açılmasının ardından kısa süre geçmesine rağmen 321 koroner anjio işlemi gerçekleştirilirken, 32 koroner bypass ve açık kalp ameliyatı yapıldı” dedi.

 

Başhekim Op.Dr.Meriçeli nin açılış konuşmasının ardından Uzm.Dr.İbrahim Susam göğüs ağrılı hastaya yaklaşım, Uzm.Dr.Hüseyin Tunar anjio, Prof. Dr. Ragıp özkan koroner BT anjio, Op.Dr. Ahmet özdemir KVC kliniği uygulamaları, Op.Dr.Şekip Kazım çelik ise koroner bypass cerrahisi konularında aile hekimlerine sunum yaptı.

 

 

 

Kaynak: salihlisektorgazetesi.com  

Scroll to Top