Medigüneş’te hayata tutundu

Geçirdiği iş kazası sonucu alt ve üst omurunda sorunlar yaşayan Osman Şengün’e (27) Salihli Medigüneş Hastanesi sahip çıktı.
Salihli Medigüneş Hastanesi, 2018 yılında geçirdiği iş kazası sonucu alt omurlarında yer değiştirme ve belin üst omurunda kırık meydana gelmesi nedeniyle uzun süre yoğun bakımda tedavi gören 27 yaşındaki Osman Şengün’ü ücretsiz tedavi ediyor.

Medigüneş Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Seher Özlem Uğur “Hastamız bu nedenle 1 Kasım 2018 tarihinde ameliyat olmuş. Uzun süre yoğun bakımda ve serviste yatarak izlenmiş. Bu dönemde çok zorlu bir süreç geçirmiş hayati tehlikeler atlatmış. Uzun süreli hareketsiz yatmaya bağlı belin alt kısmında derin ve büyük bir bası yarası oluşmuş. Bir yada iki kişinin yardımına muhtaç hale gelmiş. Aylar süren tedaviler sonrası bası yarası iyileşebilmiş. Genel durumu aylar sonra stabilleşince Turgutlu Devlet Hastanesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulanmış. Bu sayede oturma dengesini kazanabilmiş. Polikliniğimize rehabilitasyona devam etmek amaçlı başvurdu. Özel Medigüneş Hastanesi fizik tedavi ve rehabilitasyon ekibi olarak hastamızın bir yerden başka bir yere transferini yalnız yapabilmesini, kısa mesafe ile olsa bir kişinin desteği olmadan yürüyebilmesini sağlayabilmek , günlük yaşam aktivitelerindekini bağımlılığını olabildiğince azaltabilmeyi hedefledik. Ayrıca Diyetisyenimiz Esra Kırlı tarafından da hastamız değerlendirildi, son dönemde aldığı fazla kilolardan kurtulmasını da amaçladık.” Dedi.

Kaynak: Sektör Gazetesi

Scroll to Top