Öğrenciler kariyer yolculuğuna Medigüneş’te çıktı

Salihli Özel Bahçeşehir Koleji 9’uncu ve 10’uncu sınıf öğrencileri mesleki gözlem modülü kapsamında doktorluk mesleğini Salihli ve bölgesine güçlü hekim kadrosu ile hizmet veren Özel Medigüneş Hastanesi’nde öğrendi.
Bahçeşehir Koleji Master 6.Mesleki Gözlem Modülü kapsamında öğrenciler, hayallerini kurdukları mesleklerin uzmanları ile mesleki gözlem yaparak öğreniyor.Öğrenciler Özel Medigüneş Hastanesi’nde uyulması gereken kurallar, hasta mahremiyetinin önemi, meslek etiği, el hijyeni, konularında bilgi verildi. Bu kapsamda 4 gün Özel Medigüneş Hastanesi’nde ağırlanan öğrenciler, polikliniklerde uzman doktorlar ve cerrahların yanında gözlem yaparak, hem merak ettikleri soruların cevaplarını öğrendi, hem de ileri de seçeceği mesleği yakından tanıdı.

Öğrenciler adına bu ziyaretin son derece verimli geçtiğini vurgu yapan Özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli “Buraya gelen arkadaşlarımız 9. ya da 10. sınıf öğrencilerinden oluşuyor. Yani artık mesleğin ne anlama geldiğini bilen öğrencileri hekimlik mesleğini tanımaları için ağırladık.Kendilerine şimdiden öğrencilik ve meslek hayatında başarılar diliyorum” dedi. Op.Dr.Meriçeli, Bahçeşehir Koleji yönetimi de bu çalışmadan dolayı ayrıca teşekkür etti.

Özel Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Derya Dinçsoy ise “Okul olarak Mesleki Gözlem Modülümüzün ”Hekimlik” dalında 2 yıldır Özel Medigüneş Hastanesi ile işşbirliği yapmaktayız. Mesleki gözlem programımızın verimli olması aynı zaman iş birliği içerisinde olduğumuz kuralların bize inanması ve mesleki gözlem programını sahiplenmesi ile gerçekleşiyor. Bu anlamda 2 yıldır bize tüm imkanları ile yanımızda olduğunu hissettiren ve birlikte çok güzel işler yaptığımız Özel Salihli Medigüneş Hastanesi Başhekimi Seçkin Meriçeli ve diğer hekimlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Kaynak: Sektör Gazetesi

Scroll to Top