Medigüneş’ten annelere özel birim

Salihli ve bölge halkına güçlü hekim kadrosu ile hizmet veren Özel Medigüneş Hastanesi, anne sütü emzirme ve relaktasyon birimi oluşturdu.

Emzirme ve relaktasyon birimi sorumlusu Sevtap Bulut “Anne sütü,  bebekler için mucizevi özelliktedir ve bebeklerin gereksinimi olan tüm besin öğelerini tek başına ilk 6 ay sağlayabilen en iyi besindir. Ancak bazı durumlarda doğumdan hemen sonra anne sütü gelmeyebilir veya bir süre sonra kesilebilir. İşte bu durumda, relaktasyon adı verilen yönteme başvurularak anne sütünün tekrar üretimi büyük oranda sağlanabilmektedir. Anne adayı ve annelere destek olacağımız Emzirme Danışmalığı Birimi’nde amacımız, bebeklerimizin Anne Sütü ile büyümesini sağlamaktır. Bu amaçla birimimizde, 32 haftayı tamamlamış gebelerin anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendirilmesi, emzirme konusunda sıkıntı yaşayan anne-bebek çiftinin değerlendirilmesi, sorunların belirlenmesi ve beslenmenin düzenlenmesi,emzirme danışmanlığı verilen anne ve bebeklerin yakın aralıklarla takibi yapılmaktadır”  dedi. 


“Anne sütü her bebeğin hakkıdır” diyen Bulut “Anneler bebeğinizi emzirmek sizin en doğal yeteneğinizdir. Biz ancak bu yeteneğinizi keşfetmenizde size yardımcı olabiliriz. Siz iyi bir annesiniz”diye konuştu.

Scroll to Top