Kalp hastalarının tercihi Medigüneş oldu

Salihli ve bölge halkına uzman hekim kadrosu ile hizmet veren Özel Medigüneş Hastanesi, bir yandan tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele ederken, bir yandan da kalp hastalarının tercihi oldu.

Özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op. Dr.Seçkin Meriçeli, korona virüs salgınında kalp krizi nedeniyle hastaneye başvuran 204 hastaya anjio yapılırken, 24 hastaya ise By-pass yapıldığını söyledi. “ Biz 24 saat hizmet veren hastaneyiz” diyen Op.Dr.Meriçeli “Salihli Özel Medigüneş Hastanesi olarak bölgede ciddi kalp hastalıklarının yükünü taşıyoruz. Hem pandemiye yönelik hem de kalp hastalarına karşı en yüksek tedbirleri aldık” dedi.


“Sağlık hizmetimizi sosyal mesafeye dikkat ederek, aksatmadan sürdürüyoruz


Op.Dr.Meriçeli “Covid-19 salgınına karşı tüm dünya çetin bir mücadele verirken, bu savaşın kahramanları sağlıkçılarımızla gece gündüz yoğun mesai harcamaya devam ediyoruz. Bu dönemde can siper hane şekilde çalışan tüm doktor ve diğer sağlık çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz” şeklinde konuştu.  Salgına karşı tüm önlemleri alarak hizmet verdiklerini belirten Op.Dr. Meriçeli “Hastanemize gelen tüm vatandaşlarımızın girişlerde ateşleri ölçülmekte ve maske ile hastaneye giriş sağlanmaktadır. Sıra alma işlemleri ve poliklinik hizmetlerinde sosyal fiziki mesafeden muayeneler devam etmektedir. Kan alma ve radyoloji işlemlerinde ise maksimum önlemlerimizi aldık, hastane içinde hastaların temas ettiği tüm yerlerin sık sık dezenfekte edilmektedir. Personelimize eğitimler verilerek koronaya karşı tüm tedbirlerimizi alıp, her zaman görevimizin başındayız. Normal zamanlarda verdiğimiz sağlık hizmetlerini ve ameliyatlarımızı, salgın döneminde de sosyal mesafeye dikkat ederek aksatmadan sürdürüyoruz” dedi.

“Salgında elbette tedbirler alınacak”

  Virüs salgınıyla mücadele etmenin, hastanelerde olağanüstü tedbirler almanın elbette ki son derece önem taşıdığını belirten Op. Dr. Meriçeli “Ancak bilinmelidir ki salgın süreciyle birlikte diğer hastalıklar da hız kesmeden devam etmektedir. Örneğin kalp krizi geçirenler, kalçası kırılıp ameliyat edilmesi zorunlu olanlar ve doğumlar hız kesmeden devam etmektedir. Salgın dışında kalan diğer hasta vatandaşlarımızın da bir hastaneye, bir poliklinik hizmetine, bir acil servise ve bir yoğun bakım ünitesine her zaman ihtiyacı olduğu bilinmelidir” şeklinde ifade etti.

Kaynak: Salihli Sektör Gazetesi

Scroll to Top