Nörolojik rahatsızlığa bağlı yürüme zorluğu çeken hastamız, sağlığına Medigüneş’te kavuştu

Geçirdiği felç sonrası hiç hareket edemeyen 37 yaşındaki Halise Bedenli, Özel Medigüneş Hastanesi’nde süren 2 yıllık tedavinin ardından sağlığına kavuştu.

Salihli’de yaşayan ve 2 yıl önce felç geçiren Halise Bedenli(37), Özel Medigüneş Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr.Ozan Sagut’un gözetiminde 4 gün yoğun bakım ve 3 günde nöroloji servisinde yattı. Beyin damarlarında tıkanıklık gelişmesi sonrası sağ kol ve bacakta güçsüzlük oluşan ve hiç hareket ettiremeyen Bedenli, Özel Medigüneş Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzm. Dr.Seher Özlem Uğur gözetiminde fizik tedaviye başlandı. Dr.Uğur “Ekim 2017’de Fizyoterapist Görkem Gönül tarafından nörolojik rehalibitasyona yoğun olarak başladık. Fizik Tedavi Ünitesi çalışanlarımız, yataklı servis hemşirelerimiz, ailesi hastamız Bedenli’yi iyileştirmek için hep beraber seferber olduk. Rehabilitasyon sürecinde ailesi tüm önerilerimizi dinledi, egzersizleri büyük gayretle yaptırdılar. Tüm bu gayretlerin olumlu sonucunu rehabilitasyonun 2. haftasında görmeye başladık. Sağ bacakta aktif hareket hafif de olsa gelişti. Rehabilitasyonun 4.haftasında sağ kolda ve elde minimal hareket başladı. Sağ bacakta kas gücü arttı. Artık bir kişinin gözetiminde tek bastonla yürüyebiliyordu. Ailesi ile beraber rehabilitasyona ayaktan (evinden) gelip gidebileceğine karar verdik ve ayaktan rehabilitasyon programına başladık. 4-5 hafta sonrasında kolda aktif hareket arttı, el parmaklarını bükebilmeye başladı. Ocak ayı sonunda (90. seansta) elini yumruk yapabiliyor, eşya kavrayabiliyordu. Mayıs ayında (felcin 7. ayında) uzun mesafede bile bastonsuz yürüyebiliyordu” dedi.


Dr.Uğur “37 yaşındaki Halise Bedenli hastanemizde uygulanan tedavi ve uzun süreli rehabilitasyon sonrası sağlığına kavuşturabilmeyi başardık” dedi.


Geçirdiği felç sonrası sağlığına kavuşan 37 yaşındaki Halise Bedenli, Özel Medigüneş Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr.Ozan Sagut, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzm. Dr.Seher Özlem Uğur, Fizyoterapist Görkem Gönül ve hastane çalışanlarına teşekkür etti.

Kaynak: Sektör Gazetesi

Scroll to Top