Medigüneş’e yeni kalp damar cerrahisi

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Profesör A. Barış Durukan Salihli Özel Medigüneş Hastanesi’nin güçlü ve dinamik hekim kadrosuna dahil olup, hasta kabulüne başladı.

 1978 yılında Ankara’da dünyaya gelen Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Profesör A. Barış Durukan. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümü’nden mezun oldu. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden ihtisasını alan Durukan. 2009-2010 yıllarında mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2011-2016 yılları arasında Ankara’da iki farklı özel hastanede çalıştı. Şubat 2014’de Doçentlik ünvanını alan Durukan, 2016-2020 yılları arasında Uşak’ta özel bir hastanede çalıştı. Kasım 2019’da Profesörlük ünvanını alan Durukan, Salihli Özel Medigüneş Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Direktörü olarak çalışmaya başladı. Prof.Dr.Durukan’ın iyi derecede İngilizce bildiği öğrenildi.


Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği, Türk Vasküler Cerrahi Derneği, Avrupa Kalp Cerrahisi Derneği, Avrupa Vasküler Cerrahi Derneği ve Uluslararası Minimal İnvazif Kalp Damar Cerrahisi Derneği üyesi olan Prof.Dr.Durukan, Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği Temel Bilimler, Koroner Arter Hastalıkları, Periferik Arter Hastalıkları ve Minimal İnvazif ve Robotik Cerrahi Çalışma grupları üyesidir. Uluslararası dergilerde basılmış 67, ulusal dergilerde basılmış 44 bilimsel makalesi ve 200’ünde üzerinde bu makalelere yapılmış atıfı bulunan Durukan, Ulusal ve uluslarası kongrelerde 20’nin üzerinde davetli konuşmacılık ve oturum başkanlığı görevi yaptığı belirtildi.


Öte yandan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Profesör A. Barış Durukan’ın bugüne kadar 1500’ün üzerinde açık kalp ameliyatı gerçekleştirdiği öğrenilirken, açık ve kapalı kalp ameliyatları, küçük kesi ile kalp ameliyatları, şah damarı ameliyatları, damar ameliyatları, anevrizmalarda kapalı yöntemle stent koyarak ameliyatlar ve varis ameliyatları yaptığı öğrenildi.


  Özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Seçkin Meriçeli ”Hastanemiz bölgemizde kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi olarak en iyi yoğun bakım şartlarına sahiptir. Özellikle Kalp Damar cerrahisi yoğun bakımımız hastane içerisinde yapılan denetimlerde de sürekli en üst düzey standartlarını sağlamakta ve bu sebeple de başarısından dolayı takdir edilmektedir. Çağdaş hastane yönetimi anlayışıyla yönetilen ve sağlıkta yüksek kalitenin adresi haline gelen hastanemiz sağlıklı yarınlar için hastalarına her zaman daha iyisini sunmak amacıyla yoluna devam ederek, Salihli halkına kaliteli ve güzel koşullarda hizmet sunmak ve ekibimiz ile marka şehrimize yakışan güvenilir ve referans merkez olmak en büyük amacımızdır. Aramıza yeni katılan hekimimize görev hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: Salihli Sektör Gazetesi

Scroll to Top