Kalp Damar Cerrahisi Dr.Ahmet Ünlü, Medigüneş’te hasta kabulüne başladı

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet Ünlü, Salihli Özel Medigüneş Hastanesi’nin güçlü ve dinamik hekim kadrosu içinde yerini alarak hasta kabulüne başladı.

Dr.Ünlü, açık kalp ameliyatları, aort ameliyatları, şah damarı ameliyatları, atar damar ve toplardamar ameliyatları, aort damarına anjiografik yöntemle stent yerleştirilmesi ve özellikle diz altı olmak üzere yine anjiografik yöntemle bacak atar damarlarına stent ve balon uygulamalarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği belirtildi.

Özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Seçkin Meriçeli “Hastanemizde göreve başlayan kalp damar uzmanımız ile hekim kadromuz daha da güçlenmiştir. En büyük amacımız Salihli halkına kaliteli ve güzel koşullarda hizmet sunmaktır. Aramıza yeni katılan hekimimize görev hayatında başarılar diliyorum” dedi.


1981 yılında Mersin’de doğan Dr.Ahmet Ünlü, İlk, orta ve lise öğretimini Mersin’de bitirdi. 2005 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Ünlü, 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünden ihtisasını aldı. Meslek hayatına Erzincan’da başlayan Ünlü, Kayseri ve Uşak olmak üzere 2 farklı özel hastanede görev yaptı. Salihli Özel Medigüneş Hastanesi’nde Uzman hekim olarak göreve başlayan Ünlü’nün iyi derecede İngilizce bildiği, evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenildi.


Uluslararası ve ulusal dergilerde basılmış bilimsel makalelerinin yer aldığını, akademik çalışmaların ise devam ettiğini belirten Ünlü, aynı zamanda Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği, Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Derneği, Avrupa Kardiyotorasik Cerrahi Derneği, Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Temel Bilimler, Periferik Arter Hastalıkları, Hasta Kan Yönetimi Çalışma grupları üyesi olduğunu söyledi.

Kaynak: Sektör Gazetesi

Scroll to Top